jaunumi

— Atzīmējot Ulža Bērziņa 70 gadu jubileju, apgāds “Neputns” izdod dzejas krājumu neparastā formātā

18/05/2014

Bērziņa dzeju no 20. maija varēs iegādāties arī Narvesen preses tirdzniecības vietās visā Latvijā.

 

Izcilais latviešu dzejnieks un tulkotājs Uldis Bērziņš 17. maijā svin 70 gadu jubileju. Neputns jubileju atzīmē, izdodot dzejnieka dzejas krājumu Izšūpojušies. Bibliotēka ostmalā. Uldis Bērziņš vienmēr ir bijis novators, tādēļ arī krājums šoreiz neparastāks. Kopā ar mākslinieku Juri Petraškeviču tapusi dzejas avīze.*

Uldis Bērziņš_Izšūpojušies

„Nu jau krietns laiciņš, kopš man bij uzticēts vest uz Ventspils bibliotēku sūtījumu no Austrālijas latviešiem – Viļa Cedriņa sastādīto un 1937. gadā izdoto latvju marīnistiskās poēzijas izlasi Jūras nemiers. Paplānā, pabalusī, tūkstoš pirkstu šķirstītā grāmata bij vismaz trim lāgiem izšūpojusies pa jūrām – bēgļu gaitās līdz uz Vāczemi, tad – uz Austrāliju, tad – grāmatu pakā uz Rīgu. Ventspilī es grāmatiņu parādīju gan, bet pēc tam vairākus gadus pats to nēsāju līdzi portfelī; mani bij pārņēmusi „ideja” rakstīt tai turpinājumu. No tādām „idejām” reti kad iznāk kas prātīgs. Varu tik sacīt paldies par dažiem „zīmīgiem mirkļiem”, kad sajutu manis iedomāto „autoru” vai „varoņu” tuvumu,” krājuma priekšvārdā raksta Uldis Bērziņš.

Ulža Bērziņa (1944) pirmais dzejas krājums Piemineklis kazai tiek izdots 1980. gadā, lai gan pirmās dzejas publikācijas bija jau 1963. gadā. Bērziņš ir ne tikai izcils dzejnieks, bet arī viens no latviešu atdzejas skolas virzītājiem. Viņš atdzejo un tulko no turku, persiešu, spāņu, angļu, zviedru, poļu, krievu, vecislandiešu, senebreju un daudzām citām valodām. 2011. gadā izdots Bērziņa tulkotais Korāns (Neputns), par ko saņēmis Latvijas Literatūras gada balvas speciālbalvu. Apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni (1995), saņēmis Zinaīdas Lazdas balvu (1994), Baltijas Asamblejas balvu (1995) un Spīdolas balvu (2000). 2009. gadā atdzejā ieguvis Dzejas dienu balvu. Par dzejoļu krājumu Saruna ar pastnieku (Neputns) saņēmis Latvijas Literatūras gada balvu dzejas kategorijā (2009).

* Dzejas avīzi, vienreizējas akcijas veidā, no 20. maija varēs iegādāties arī Narvesen preses tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Dzejas avīze_foto

Izdevumu var iegādāties Neputna galerijā Tērbatas ielā 49/51, labākajās Latvijas grāmatnīcās, interneta veikalā www.neputns.lv.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Sekojiet Neputna jaunumiem:
www.facebook.com/neputns
www.//twitter.com/apgadsNeputns

16.05.2014

Apgāds Neputns
Tērbatas iela 49/51-8, Rīga LV-1011
Tālr. 67222647, fakss 67292698, e-pasts: neputns@neputns.lv
www.neputns.lv(mājaslapa un interneta veikals)