jaunumi

— Pēteris Draguns – atmiņu tēlojums „Pārdaugavas spārni”

10/02/2015

10. februārī plkst. 18.00 J. Akuratera muzejā.

 

10. februārī plkst. 18.00 projekta „Grāmatu putni jeb Pārdaugavas stāstu medības” ietvaros Jāņa Akuratera muzejā, O. Vācieša ielā 6a, dzejnieks Pēteris Draguns stāstīs par savu Pārdaugavu – PĀRDAUGAVAS SPĀRNI.

Pēteris Draguns (1976) dzimis Ogrē, studējis Latvijas Kultūras akadēmijā, ieguvis arī psihologa izglītību. No 2001. līdz 2004. gadam Rīgas jauno literātu apvienības vadītājs, publicējas presē sākot no 1997.gada. Pirmais dzejoļu krājums Inde” iznācis 2003. gadā, otrais – Tumšā stundā” – desmit gadus vēlāk. Savulaik aizrāvies ar austrumu filozofiju, mācījies sanskritu, muzicējis un ceļojis. Pēteris Draguns atdzejojis tekstgrupas Orbita” autoru dzeju, kā arī ukraiņu un baltkrievu jauno dzejnieku darbus.

10. februārī dzejnieks runās par Pārdaugavu un tās vietu savāsajūtu, atmiņu un emocijukartē”. Par notikumiem un noskaņām, kas saistās ar dzīvi Daugavas kreisajā krastā, kā arī lasīs dzeju, ka tapusi Pārdaugavā un Pārdaugavas iespaidā.

Projekta „Grāmatu putni un Pārdaugavas stāstu medības” ietvaros notiekošo lekciju mērķis ir rosināt skolēnus piedalīties radošo darbu konkursā, kā rezultāts būs konkursa dalībnieku radošo darbu izstāde, ko paredzēts atklāt maijā Jāņa Akuratera muzejā.

Ieeja bez maksas.

Projektu atbalsta VKKF, Rakstnieku muzeju biedrība PILS, izdevniecība „Neputns”, radošā apvienība W-2 art un multimediju mākslinieks Vitālijs Vinogradovs.