punctum

literatūras un filozofijas žurnāls

Notiks Jurim Boiko veltīts dzejas lasījums

23/08/2015

 

Otrdien, 25. augustā, pulksten 18.30 peldošajā galerijā Noass notiks Jurim Boiko veltīts dzejas lasījums Juri, atšķirībā no mums, dzīvnieki ir svēti…. Pasākumā Jura Boiko dzeju un savus veltījumus viņam lasīs dzejniece Liāna Langa, savukārt NSRD skaņdarbus, kuros piedalījies Juris Boiko, atskaņos Lauris Vorslavs. Pasākums papildina izstādi Mans video ir neredzams. Juris Boiko, kas līdz 6. septembrim skatāma galerijā Noass. Lasījumu organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Hardija Lediņa gada un lasījumu cikla Četri gadalaiki ietvaros.

Nav iespējams runāt par Hardiju Lediņu, nepieminot viņa tuvāko draugu un radošo līdzgaitnieku Juri Boiko, ar kuru gan vidusskolas laikā kopīgi veidotas pagrīdes avīzītes Zirgābols un Vai cik zaļš lietussargs!, gan vēlāk dibināta Nebijušu sajūtu restaurēšanas darbnīca un kopā rakstīts absurda romāns ZUN.

Juris, būdams autodidakts mākslā, mūzikā, dzejā un prozā, savas dzīves laikā iztulkojis un atdzejojis virkni dažādu dzejnieku un filozofu darbus, taču līdz šim izdoti ir tikai Georga Trākla dzejas krājums Trakl (1992) un Angelusa Silēziusa Ķerubu Ceļinieks (2005). Savukārt Jura paša dzejoļu krājums Dziesmas un Dzejas, kurā apkopoti viņa dzejoļi un dziesmu teksti, tika izdots 2000.gadā un pašlaik ir kļuvis par bibliogrāfisku retumu.

Dalies ar šo rakstu