jaunumi

— „Punctummagazine.lv” ielūdz uz Prozas lasījumu ieskaņas pasākumu

19/11/2015

Dažādu radošo jomu pārstāvji aicināti veidot stāstus, iedvesmojoties no pašu izvēlētām fotogrāfijām.

 

Laikmetīgās literatūras un filosofijas interneta žurnāls Punctummagazine.lv, noslēdzot franču teorētiķa Rolāna Barta simtgades mēnesi, rīko Prozas lasījumu ieskaņas pasākumu Iespaidu punktējumi. Fotogrāfija un proza. Piektdien, 27. novembrī, pulksten 18.00 grāmatu un kultūrpreču mājā Niceplace Mansards savus fotogrāfiju iedvesmotos stāstus lasīs Nils Sakss, Jana Kukaine, Ieva Lejasmeijere, Vents Vīnbergs un Andris Kuprišs.

Bartam veltīto pasākumu sēriju, kurā jau notikuši Barta simtgades lasījumi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru organizētā diskusija Attēla valdzinājums mūsdienu kultūrā. Pēc Barta, noslēdz Prozas lasījumu ieskaņas pasākums Iespaidu punktējumi. Fotogrāfija un proza, kuram dažādu radošo jomu pārstāvji aicināti veidot stāstus, iedvesmojoties no pašu izvēlētām fotogrāfijām. „Es esmu jebkuras fotogrāfijas atskaites punkts, un tieši tādēļ tā man liek brīnīties un uzdot pašam sev šo būtisko jautājumu: kādēļ es dzīvoju šeit un tagad?” Rolāns Barts raksta savā vēlīnajā darbā Camera lucida. Piezīme par fotogrāfiju.

Uzsākot ikgadējos Prozas lasījumus, 27. novembra vakarā savus prozas darbus lasīs mākslas zinātniece un kritiķe Ieva Lejasmeijere, filosofe un mākslas kritiķe Jana Kukaine, arhitektūras kritiķis Vents Vīnbergs un prozaiķi Nils Sakss un Andris Kuprišs.