www.kalnina.lv

jaunumi

— Festivāls „Prozas lasījumi” svinēs 20 gadu jubileju

20/11/2015

Festivāls norisināsies no 27. novembrim līdz 6. decembrim vairāk nekā desmit dažādās Rīgas vietās.

 

Prozas lasījumi aicina uz jubilejas festivālu, kas norisināsies laikā no  27. novembrim līdz 6. decembrim, vairāk nekā desmit pasākumos dažādās Rīgas vietās piedāvājot apmeklēt festivāla autoru lasījumus, literārās meistarklases un grāmatu atvēršanu svētkus.

27. novembrī plkst. 18.00 grāmatu un kultūrpreču mājā NicePlace Mansards žurnāls Punctum aicinās baudīt prozu, kas tapusi fotogrāfiju iespaidā, pasākumā Iespaidu punktējumi. Fotogrāfija un proza. Autori: Jana Kukaine, Ieva Lejasmeijere, Nils Sakss, Vents Vīnbergs un Andris Kuprišs. Vakara vadītāja: Laura Brokāne.

Līdztekus par tradīciju kļuvušajiem pasākumiem – Prozas brokastīm kafejnīcā Andalūzijas suns, ko tradicionāli pieskandinās mūziķis Juris Kulakovs, un Prozas vakariņām – norisināsies arī Netikumīgo stāstu vakars, uz kuru autori aicināti sagatavot tēmai atbilstošus prozas darbus.

Notiks arī divi ārvalstu viesiem veltīti pasākumi, kā arī jauno literātu lasījumi no Latvijas Rakstnieku savienības paspārnē esošās Kultūras programmas Literārā Akadēmija.

Tāpat ir padomāts par atsevišķu pasākumu tiem, kas vēl aug – jaunākā skolas vecuma bērniem un viņu ģimenēm Dabas muzeja aizraujošo ekspozīciju fonā. Paralēli norisināsies literārās meistardarbnīcas, ko vadīs autori no Slovēnijas, kā arī tikšanās ar somu rakstnieci Rozu Liksomu un viņas grāmatas Sestā kupeja atvēršanas svētki.

Festivālu atklās 1. decembrī plkst. 19:00 koka ēku renovācijas centrā Koka Rīga ar iepriekšējo festivālu laureātu un atzītu autoru – rakstnieku Paula Bankovska, Ingas Ābeles, Jura Zvirgzdiņa, Māra Mikulāna un Kurzemes prozas lasījumu laureāta lasījumiem. Pasākumu vadīs un sildīs Improvizācijas teātra aktieri Krišjānis Berķis un Elīna Geide.

Žūrijā šogad darbosies tulkotāja, prozaiķe un žurnāla Domuzīme satura redaktore Rudīte Kalpiņa, rakstniece Ilze Jansone, interneta žurnāla Satori.lv redaktore Antonija Skopa-Šlāpina, LU Humanitāro zinātņu fakultātes profesore Ieva Kalniņa un literatūrzinātnieks, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks, žurnāla Latvju Teksti galvenais redaktors Jānis Ozoliņš. Paralēli profesionālajai žūrijai, autorus vērtēs arī alternatīvā žūrija – LU Humanitāro ziņātņu fakultātes Baltu filoloģijas bakalaura studiju programmas literatūrzinātnes apakšvirziena 3. kursa studenti.