jaunumi

— Pēdējoreiz Žaņa Lipkes memoriālā varēs redzēt izrādi „Lasot Annas Frankas dienasgrāmatu”

09/06/2016

Šis ebreju meitenes sāpīgi īsais dzīvesstāsts, ko viņa apraksta vecāku dāvinātajā dienasgrāmatas kladē, ir pasaulslavens un neaizmirstams.

 

Otrdien, 14. jūnijā, plkst 19:00 Žaņa Lipkes memoriāla “bēniņos” būs iespēja pēdējoreiz noskatīties Vecpilsētas teātra izrādi Lasot Annas Frankas dienasgrāmatu. Šīs ebreju meitenes sāpīgi īsais dzīvesstāsts, ko viņa apraksta vecāku dāvinātajā dienasgrāmatas kladē, ir pasaulslavens un neaizmirstams. Vecpilsētas teātra aktieri to izspēlē tā, ka izrādes spriedzes pilnais sižets un dziļi cilvēciskais saturs savijas vienotā, emocionāli spēcīgā mākslas darbā.

Lasot Annas Frankas dienasgrāmatu ir gadu gaitā ieguvusi plašu skatītāju un teātra profesionāļu atzinību. 2012. gadā festivālā Rīga spēlē teātri izrāde ieguva galveno balvu – Ceļojošo Tomu. Lipkes memoriālā tā spēlēta jau iepriekš, un, kā atzīst paši aktieri, tieši šeit tā ļauj piedzīvot unikālu klātbūtnes izjūtu – jo spēles laukums, tāpat kā Annas Frankas dzīvē, ir slēptuve – aizraujošu atklājumu, dīvainu noteikumu un dzīvības briesmu pilna.

Galvenajā lomā – Signe Ķipure.

Ieeja par ziedojumiem.

Žaņa Lipkes memoriāls atrodas Ķīpsalā, Mazajā Balasta dambī 9.