jaunumi

— “Punctum” aicina uz diskusiju festivālā „Survival Kit 8″

05/09/2016

15. septembrī festivāla ietvaros notiks LLMC un „Punctum" rīkotā diskusija „Mūsdienu raganības: sievišķības meklējumu un zaudējumu prakses".

 

Literatūras un filosofijas interneta žurnāls Punctum sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru festivālā Survival Kit 8 rīko diskusiju Mūsdienu raganības: sievišķības meklējumu un zaudējumu prakses. Saruna notiks 15. septembrī pulksten 18.00 K.K. fon Stricka villā (Aristida Briāna ielā 9) festivālā Survival Kit 8, kas šogad ar tēmu Sabiedrības akupunktūra pievēršas ezotērikai, spirituālismam, misticismam un citām netradicionālām praksēm.

Diskusiju vadīs sociālantropoloģe Anna Žabicka, tajā piedalīsies māksliniece Aija Bley, teoloģe Laima Geikina, mākslas kritiķe, feministe un barojoša mamma Jana Kukaine un sociālantropolgs Klāvs Sedlenieks.

Ierakstot interneta meklētājā vārdu „sievišķība”, lielākoties atrodami attēli ar sievieti, kas pieglaudusies pie maigi rozā ābeļu zara, ziedu vainagu galvā, pļavas ieskauta. Vai arī valšķīga, valdzinoša, mazliet mežonīga. Sieviete – daba visās tās izpausmēs. Tāpat tiek piedāvāts apmeklēt kursus un uzzināt, kur mīt sievišķība, sajust sevī nobriedušas sievišķības garšu dažādās nodarbībās vai vismaz, vairot sievišķību, ar desmit vienkāršu soļu palīdzību.

Diskusijas dalībnieki no atšķirīgām perspektīvām analizēs pieejamās „sievišķības prakses” un to ietekmi uz individualitāti. Aplūkojamie jautājumi: kas ir sievišķība un vai sievišķība ir neatraujami saistīta ar vīrišķību? Kāda ir bijusi reliģijas ietekme uz mūsdienu sievišķības konceptu, vai feminisms un sievišķība ir savstarpēji nesavietojami jautājumi? Ko sievišķības meklējumi liecina par sabiedrību kopumā?

Ieeja pasākumā ar festivāla apmeklējuma biļeti.

Attēli: Aijas Bley foto no sērijas Dievietes (2016).

„Punctum” ir interneta žurnāls, kas veltīts literatūras un filosofijas aktualitātēm, vēsturei un savstarpējam dialogam. Kopš savas darbības sākuma – 2014. gada pavasarī – žurnālā publicēti simtiem pašmāju un ārvalstu rakstnieku, kritiķu, tulkotāju, filosofu un citu humanitāro zinātņu pētnieku rakstu. „Punctum” šobrīd ir vienīgais internetā pieejamais latviešu medijs, kura galvenās interešu jomas ir literatūra un filosofija.