jaunumi

— „Noass” aicina uz sarunu „Vientulība kā instinkts. Izvēle un nonākšana procesā”

26/09/2016

Savas pārdomas sarunu vakarā māksliniece Kate Krolle ir aicinājusi izteikt filozofu Arti Sveci, mākslas vēsturnieci Ievu Kalniņu, komunikācijas pētnieci Ilvu Skulti un kinorežisoru Jāni Putniņu.

 

28. septembrī plkst. 18:00 peldošajā mākslas centrā NOASS notiks mākslinieces Kates Krolles iniciēta saruna par vientulību kā dabisku nepieciešamību un dziedinošu procesu. Savas pārdomas sarunu vakarā māksliniece ir aicinājusi izteikt filozofu Arti Sveci, mākslas vēsturnieci Ievu Kalniņu, komunikācijas pētnieci Ilvu Skulti un kinorežisoru Jāni Putniņu.

Mākslinieces Kates Krolles interese un pamats mākslas darbu radīšanas un izziņas procesos bieži vien sakņojas dabā un tās attiecībās ar cilvēku. Par ļaušanos instinktiem, to izlaušanās apstākļiem māksliniece ir pētījusi arī vairākās performancēs un viena no tādām (veltīta vientulībai) vēl nesen bija piedzīvojama festivāla Survival Kit 8 programmas ietvaros.

Caur mākslas, filozofijas, antropoloģijas, ētikas un sociālo prizmu sarunas biedri šķetinās jautājums par to, kāpēc sevis un apkārtējās pasaules procesi vienatnē ir biedējoši un vēlme tos piedzīvot notiek lielākoties nejaušu rīcību vai, gluži pretēji, loģisku kopsakarību gadījumos. Kas ir šie gadījumi – izvēle kā instinktīvs aizsardzības mehānisms, izvairīšanās vai stāšanās pretim savām bailēm? Vai ļaušanās instinktiem nozīmē ciešanas vai otrādi – iespēja piedzīvot terapiju? Vientulība kā sevis pieredzēšanas stāvoklis, to interpretācijas formas un to priekšrocības – sarunas gaitā centīsimies noskaidrot visus šos gadījumus, vienlaikus apskatot arī jautājumu, vai mākslas darbi spēj iemiesot un reflektēt par šo stāvokli. Vai par šo stāvokli vispār ir iespējams reflektēt?

Saruna notiks latviešu valodā un dalība pasākumā būs bez maksas.

Kate Krolle (1984) ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju un prestižo pēcdiploma mākslas un audiovizuālo pētniecības centru Le Fresnoy Francijā, iegūstot Les amis du Fresnoy apbalvojumu. Izmantojot dažādus medijus, māksliniece risina sev interesējošās attiecības starp dabu un tās saikni ar cilvēka dzīvi, pieredzēm un instinktiem. 2012. gadā laikmetīgā mākslas festivāla Survival Kit 4 ietvaros viņa kopā ar Ati Jākobsonu veidoja videoinstalāciju Patiesība ir vienkārša, bet nākamajā festivāla gadā sadarbībā ar Aneti Vanagu instalāciju un performanci Gourmands. es varētu būt citur ir mākslinieces otrā personālizstāde.

Izstāde apskatāma no otrdienas līdz svētdienai no 11 – 19 pat līdz 7. oktobrim.

Ceturtdien, 6.oktobrī izstādes darba laiks pagarināts līdz 21:00 un visas dienas garumā galerijā būs iespēja satikt arī pašu izstādes autori.

Ieeja izstādē bez maksas.