punctum

literatūras un filozofijas žurnāls

Eksperimentālā mākslinieku apvienība „Klīga” piedāvās performanci „Sāksla”

31/01/2017

 

No šī gada 7. februāra līdz 11. februārim eksperimentālā mākslinieku apvienība Klīga īpašā performances akcijā Sāksla sa-smalcinās mākslu izstāžu zāles Rīgas mākslas telpa Intro zālē kā turpinājumu pagājušā gada Džemmas Skulmes, Ojāra Ābola un apvienības Klīga kopizstādei Klātbūtne.

Šo gadu eksperimentālā mākslinieku apvienība uzsāk ar iepriekš tapušo darbu iznīcināšanu jeb sa-smalcināšanu, kurai līdzi varēs sekot Rīgas mākslas telpas Intro zālē. Uzsverot, ka „visa māksla ir māksla pēc sadalīšanas”, ka „sadalot mākslas paliek vairāk” un ka „uztaisīt mākslu ir viegli, grūtāk ir to iznīcināt”, Klīga savam radošajam procesam pietuvojas ne tikai filosofiski nenopietni, bet arī visnotaļ nopietni atbildīgi.

Mākslinieku apvienība Klīga jau izsenis sabiedrībā pazīstama kā eksperimentāla, konceptuāla, laikmetīga, vienmēr anonīma un viegli pārgalvīga mākslinieku insti-tu-tū-cija, kas reiz gandrīz tika nominēti Purvīša balvai.

Kopīgi piedalījušies izstādēs: Ciēņa izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā; Borziņš LLMC Ofisa galerijā; izveidojuši instalāciju Koncentriņš Latvijas Nacionālā bibliotēkā un gludināšanas performanci SurvivalK(n)it 7 mūsdienu kultūras foruma Baltā nakts ietvaros. 2016. gadā ar performanci piedalījušies starptautiskā grafikas festivāla Printmaking IN, sadarbojoties ar Džemmu Skulmi radījuši jaundarbus kopizstādei Klātbūtne izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa, kā arī gada nogalē izdevuši samizdatu Klīgas grāmata.

Dalies ar šo rakstu