jaunumi

— Dzintara Soduma balva literatūrā piešķirta Jānim Tomašam un Knutam Skujeniekam

09/05/2017

Šogad laureāti ir dzejnieks Jānis Tomašs ar debijas krājumu „Melnie darba cimdi" un dzejnieks, tulkotājs Knuts Skujenieks ar Genādija Aihī grāmatas „Paklanīšanās dziesmai" atdzejojumu.

 

Jau piekto reizi piešķirta Ikšķiles novada pašvaldības iedibinātā Dzintara Soduma balva par novatorismu literatūrā, un šogad laureāti ir dzejnieks Jānis Tomašs ar debijas krājumu Melnie darba cimdi un dzejnieks, tulkotājs Knuts Skujenieks ar Genādija Aihī grāmatas Paklanīšanās dziesmai atdzejojumu.

Dzintara Soduma balvas organizatori uzsver, ka šogad žūrijas locekļi ir pieņēmuši vienprātīgu lēmumu, apbalvojot jauno dzejnieku Jāni Tomašu un ievērojamo latviešu dzejnieku, tulkotāju Knutu Skujenieku. Balvas laureāti tiks godināti 13. maijā īpašā sarīkojumā Ikšķiles tautas namā, vienlaikus atzīmējot arī izcilā rakstnieka un tulkotāja 95. gadskārtu.

Īpaši konkursam izveidota žūrija, kura sastāvā ir rakstnieks Roalds Dobrovenskis, redaktori Arturs Hansons un Gundega Blumberga, raksniece Nora Ikstena, LNB projektu vadītāja Liega Piešiņa, Ikšķiles novada pašvaldības kultūras daļas vadītāja Dace Jansone un Ikšķiles novada pašvaldības vadītājs Indulis Trapiņš, vēsta, ka Jānim Tomašam izdevies ienest jaunu noti latviešu mūsdienu literatūras  bagātajā  un sazarotajā  dzejā – autora novatorismam esot ļoti dabiska un  nesamākslota tīrradņa balss. Savukārt, pamatojot Knutam Skujeniekam atdzejoto čuvašu dzejnieka Genadija Aihi grāmatas vērtējumu, žūrijas locekļi izmanto dzejnieka un tulkotāja Ulda Bērziņa izteikumu: „Tā ir īpaša dzeja. Izteiktā smalkums un izjustā „prastums” sadūrušies tādā attiecībā, kādu latviski prot varbūt tikai Skujenieks”.

Dzintara Soduma 2013. gadā Ikšķiles novads nodibināja 2013. gadā, turpmāk ik gadu maija mēnesī piešķirot balvu par novatorisku sniegumu latviešu literatūrā.