jaunumi

— Šodien notiks Baltijas vides studijām veltīta lekcija un diskusija

20/06/2017

20. jūnijā plkst. 17.30 LU Sociālo zinātņu fakultātē notiks kultūras un dabas mijiedarbības pētniecībai veltīta lekcija un diskusija „Vides studijas Baltijā: sabiedrība, vēsture, kultūra".

 

20. jūnijā plkst. 17.30 LU Sociālo zinātņu fakultātē (335. auditorijā) notiks kultūras un dabas mijiedarbības pētniecībai veltīta lekcija un diskusija Vides studijas Baltijā: sabiedrība, vēsture, kultūra.

Ar vidi saistītu jautājumu risināšana līdz šim bijusi galvenokārt dabaszinātnieku, vides aktīvistu un politiķu pārziņā. Taču, atzīstot dabas un kultūras nesaraujami ciešo saistību, arī humanitāro un sociālo zinātņu pētnieki arvien biežāk pievēršas tādiem tematiem kā dažādu kultūras darbību ietekme uz vidi, dzīvnieku vēsture vai dabas reprezentācija mākslā.

Tallinas universitātes Vides vēstures centrs KAJK sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Universitātes pētniekiem aicina uz tikšanos, lai runātu par vides vēstures pētniecību Baltijas valstīs un kopīgu projektu iecerēm nākotnē.

Dalībnieki:

Ulrike Plāta (Ulrike Plath) Tallinas Universitāte, Vides vēstures centrs;
Kadri Tūra (Kadri Tüür), Tallinas Universitāte, Vides vēstures centrs;
Dita Auziņa, Latvijas Universitāte, Latvijas vēstures institūts;
Anita Zariņa, Latvijas Universitāte, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte.

Sesija tiek organizēta konferences Baltijas valstīm 99: pagātne, tagadne, nākotne (12. Eiropas Baltijas studiju konference) ietvaros. Paneļdiskusija pieejama visiem interesentiem bez iepriekšējas pieteikšanās. Darba valoda – angļu.

https://cbse2017.lu.lv/?d=9#programme