jaunumi

— Latvijas un Lielbritānijas dzejnieki atdzejos viens otra daiļdarbus

11/09/2017

Atdzejas darbnīca Latvijā norisinās jau otro reizi reizi un ir daļa no gatavošanās procesa Latvijas dalībai Londonas grāmatu tirgū 2018. gadā.

 

No 11. līdz 17. septembrim Rīgā norisināsies jau trešā starptautiskā atdzejas darbnīca, kurā dzejnieki no Latvijas (Inga Pizāne, Eduards Aivars, Henriks Eliass Zēgners, Katrīna Rudzīte) un Lielbritānijas (Raeins van Vinkls (Ryan Van Winkle), Lirs Gvins Luiss (Llŷr Gwyn Lewis), Ketrīna Souberija (Katherine Sowerby), Viljams Letfords (William Letford) un Makgilivreja (MacGillivray)) sešu dienu garumā atdzejos viens otra darbus. 

Darbnīcas izskaņā, 16. septembrī plkst. 18.00, visus dalībniekus varēs sastapt grāmatu un kultūrpreču mājā NicePlace TELPA organizētajā pasākumā Dzeja un atdzeja II (https://www.facebook.com/events/1444063698992832/?fref=ts), kur tiks prezentēts piecu dienu laikā paveiktais darbs. 

„Līdz šim ir norisinājušās jau divas līdzīga tipa atdzejas darbnīcas Rīgā un  Velsā, kuru rezultāti apliecina šāda veida dzejas tulkošanas procesa nepieciešamību un nozīmi. Gandrīz visiem latviešu autoriem, kuri piedalījušies iepriekšējās darbnīcās, ir atrasti izdevēji Lielbritānijā. Ciešais kopdarbs ar Lielbritānijas dzejniekiem iedvesmojis arī jaunu radošu projektu aizsākšanai, piemēram, latviešu dzejnieks Valts Ernštreits un britu dzejnieks Raeins van Vinkls šobrīd kopīgi veido lībiešu dzejas krājumu angļu valodā izdošanai nākamgad. Savukārt dzejniece Madara Gruntmane pēc darbnīcas Velsā sākusi aktīvi atdzejot dažādus britu dzejniekus un šobrīd uzaicināta uz radošo rezidenci Velsā. Daļa no pirmās atdzejas darbnīcas autoriem šogad uzstājās prestižajā literatūras festivālā Hay Lielbritānijā. Būtiski, ka britu un latviešu dzejnieki turpina savu sadarbību arī ārpus mūsu projekta ietvara. Nekas no tā nebūtu noticis bez dzejnieku satikšanās atdzejas darbnīcās, tāpēc liekam lielas cerības arī uz šo nedēļu,” stāsta projekta koordinatore Inga Bodnarjuka-Mrazauskas.

Projekta ietvaros dzejnieki viesosies arī Rīgas Kultūru vidusskolā un Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē, lai iepazīstinātu ar savu darbu studentus, kas šobrīd apgūst citu valstu valodas un plāno nākotnē nodarboties ar literatūras tulkošanu.

Atdzejas darbnīca Latvijā norisinās jau otro reizi reizi un ir daļa no gatavošanās procesa Latvijas dalībai Londonas grāmatu tirgū 2018. gadā. Lielbritānijā. Jau iepriekš vēstīts, ka 2018. gadā Latvija kopā ar pārējām Baltijas valstīm – Lietuvu un Igauniju – būs Londonas grāmatu tirgus īpašie goda viesi, kam tiks pievērsta pastiprināta ārzemju izdevēju, aģentu un arī Londonas pilsētas viesu un apmeklētāju uzmanība.

Ieskats pagājušā gada atdzejas darbnīcā: https://www.youtube.com/watch?v=ybyMnvA0-Ns