Literatūra un kultūra
— Grāmatai cauri tek strauts
Andrejs Vīksna — Ja varētu šim tekstam uzstādīt medicīnisku diagnozi, es teiktu, ka tas cieš no uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroma.
— Trips ar Kasimu
Andrejs Vīksna — Kasima gadījumā maģiskais reālisms ir tas, kas ļauj autoram norādīt uz plašākām likumsakarībām mums pazīstamajā pasaulē un tādējādi pietuvoties aizpasaulei un varoņa psihes dzīlēm.
— Apspēlēt likteni
Andrejs Vīksna — Krājumu var lasīt, arī nemeklējot atrisinājumu vai loģiku, bet gan ar labvēlīgu ziņkārību izstaigājot Joņeva radīto labirintu un priecājoties par detaļām, kas savā starpā sabalsojas vai atkārtojas kā džezā.
— Spekulācija par vientulību
Andrejs Vīksna — Vislabāk Košeļevas valoda darbojas stāstos, kuros autore ar abām kājām stingri stāv uz zemes un raksta par to, kā klusi dzīvo īsti, nevis acīmredzami izdomāti cilvēki acīmredzami izdomātās, metaforiskās pasaulēs.
— Veca, slima suņa murgi
Andrejs Vīksna — Negaidīti mājās pārrodas Matsinovs, kurš pārsteidz Gogoli tripa vidū, tomēr rakstnieks un rakstnieka vārdā kristītais jauneklis ātri pārvar mulsumu un sāk saraustītu sarunu.
— Par piramīdām
Andrejs Vīksna — Skolotāji nav sentimentāls romāns, taču tajā ir daudz nostalģijas, kas grāmatu tuvina skalas sentimentālajam galam – un ir atsvaidzinoši lasīt grāmatu, kas uzdrošinās šādā intonācijā runāt par padomju laiku.