Dainis Leinerts — visi autora ieraksti

— Gals un sākums, un gals

Dainis Leinerts —
“Lūškas” pasaulē varas hierarhija pastāv un nepārvēršas citādi: šeit vienkārši nav nekā tāda, kas spētu izraisīt īstas pārmaiņas un tāpēc būtu jāapspiež.

— Cilvēks observatorija

Dainis Leinerts —
“Palomars” citu Kalvīno darbu vidū, iespējams, vismazāk līdzinās tradicionālam romānam.

— Atbrīvotais romāns

Dainis Leinerts —
Laupītājs ir ass, pašanalītisks romāns, bet nevajadzētu pieņemt, ka “paš-” norāda tieši uz Valzeru.

— Uz rītausmu

Dainis Leinerts —
“Kompass” ir tā pārsātināts ar dzeju un mūziku, ka pirms lasīšanas ieteicams apgādāties ar visu, kas vajadzīgs cienījama apmēra pašizglītošanās kursa plānošanai.

— Gileāda: asa sižeta ceļvedis

Dainis Leinerts —
„Liecinieces” šķiet dīvains darbs – ne pats par sevi, bet gan sasaistē ar „Kalpones stāstu”, ko tas papildina un kam pakārtojas, reizē nebūdams vienkārši atvasinājums vai neizdevusies kopija.

— Bez virvēm, bez valgiem, ar tīru gribu

Dainis Leinerts —
Viņu galvassāpes mēs jutām no vairāku kilometru attāluma: tik smacējošas, it kā ķermenis ik mirkli caur ādu aizrītos ar sauli.

— Dievišķā sabotāža

Dainis Leinerts —
Tādi tulkojumi kā „Ja reiz ziemas naktī ceļinieks” rada sajūtu, ka organisms, ko veido latviešu valodā pateiktais, ar tiem nevis vienkārši aug, bet gan beidzot iegūst kaut ko pašsaprotami nepieciešamu, kas tam ilgi bijis liegts.

— Vīrietim neveicas

Dainis Leinerts —
Tāds, lūk, nabaga mazais princis ir tipisks šīs grāmatas varonis, kas, ja vien nedara sev galu, pie dzīvības turas vairs tikai ar cinismu, rezignāciju un alkoholu — bet labāk ne ar narkotikām, jo ar tām ir nelāga pieredze.

— Maitasgabala dzīve

Dainis Leinerts —
„Apglabājiet mani aiz grīdlīstes" gadījumā vēsturiskas vai politiskas dabas skaidrojumi un vispārinājumi nešķiet vietā. Tā ir tīri (ne)cilvēciska traģikomēdija.

— Pēctenku pasaulē

Dainis Leinerts —
Autobiogrāfija kā literārs stāsts ir bīstama, jo stāstam ir savas loģikas, savas lamatas; tas kārdina ar to, kas izriet no iekšējās kārtības, nevis pieredzētā, un grib visu ko nevietā sižetiskot.