Nils Sakss Konstantinovs — visi autora ieraksti

— Dēmoniskais postmodernisms

Nils Sakss Konstantinovs —
„Dunduri un dēmoni" tad būtu „fofas" – tās mazās tabletītes no padomju armijas aptieciņas, kuras deviņdesmito sākumā tonnām mētājās pa visiem centra iekšpagalmiem un kuras tīņi rija paciņām vien.

— Kāpēc es skumstu? Depresija un vērtība (II)

Nils Sakss Konstantinovs —
Varbūt ir vienkārši jāatzīst, ka depresiju nekad nevarēs ārstēt visiem vienādā veidā. Varbūt to nemaz nevajag ārstēt. Varbūt skumjas vajag aprakstīt, izrunāt, apdziedāt un galu galā – izdzīvot.

— Kāpēc es skumstu? Depresija un vērtība (I)

Nils Sakss Konstantinovs —
Skumjas ir viena no tām cilvēciskās pieredzes daļām, par kuru ir grūti runāt. Par to var diezgan vērienīgi dziedāt, dejot un gleznot, bet runāt ir sarežģīti, jo bieži ir vienkārši kauns. Atšķirībā no vēlīnajiem viduslaikiem, kad mūžīgas asaras tika uzskatītas par īpašu svētību, veiksmīgs cilvēks mūsdienu pasaulē primāri ir laimīgs.

— Psihoterapeits ārpus likuma

Nils Sakss Konstantinovs —
Nav nozīmes, vai pirmā izglītība iegūta medicīnā, psiholoģijā vai aktiermākslā. Svarīgāk, lai psihoterapeita profesijā ienāk saprātīga, nobriedusi un vienkārši dzīvesgudra persona.

— Svārstīgā kopība: grēksūdze un psihoterapija

Nils Sakss Konstantinovs —
Tādas pārmaiņas, kas var sapurināt cilvēka pasauli, vispirms nāk caur noliegumu, tad svārstīgumu un tikai pēc tam – Jā! teikšanu jaunajai pasaules kārtībai. Vienīgais, ko mēs varam darīt, ir palīdzēt svārstīties.