jaunumi

— Prezentēs divas grāmatas par noslēpumaino “Ziemeļu burvi” J.G. Hāmani

27/05/2014

Ceturtdien, 29. maijā tiks atvērtas divas Raivja Bičevska grāmatas par Johanu Georgu Hāmani.

 

Ceturtdien, 29. maijā plkst. 12.00 Kalpaka bulvārī 4, LU Bibliotēkas telpās, otrajā stāvā, tiks atvērtas divas Johanam Georgam Hāmanim (1730-1788) veltītas grāmatas, kuru autors ir LU VFF docents, FSI vadošais pētnieks Raivis Bičevskis.

Filozofijas un socioloģijas institūts šogad izdevis divas Raivja Bičevska grāmatas par domātāju un rakstnieku J.G. Hāmani: Savs vārds. Johans Georgs Hāmanis. Ievads viņa domāšanā un Ziemeļu mags. Johans Georgs Hāmanis.

Atvēršanas pasākumā varēs iepazīties ar LU Bibliotēkas tematisko grāmatu izstādi „Sava laika gaišākais prāts” Johans Georgs Hāmanis, kas būs veltīta J. G. Hāmaņa un J. G. Herdera pētniecībai.

Johans Georgs Hāmanis (1730-1788) ir domātājs un rakstnieks, kura savdabīgie un noslēpumainie teksti vilinājuši lasītājus, kuru vidū ir Johans Volfgangs Gēte, romantisma laika autoru zieds un 20. gadsimta filozofijas centrālās figūras. Hāmanis – „Ziemeļu mags” un „sava laika gaišākais prāts” izteicis modernā laika aporijas pirms to vēsturiskās un dramatiskās izspēles 19. un 20. gadsimta filozofijā, zinātnēs, politikā un sabiedrībā.