jaunumi

— Apgādā “Mansards” iznācis somu rakstnieka Riku Korhonena “Ārstu romāns”

28/05/2014

"Ārstu romāns" 2010. gadā saņēmis prestižo Eiropas Savienības Literatūras balvu.

 

„Dzīves zemstraumēs visu laiku plūst sāpīgas patiesības. Lai dzīvotu, jābūt pietiekami aklam un kurlam.”

Riku Korhonena daudzslāņainais Ārstu romāns ļauj ieskatīties nesaudzīgā un sarkastiskā spogulī, kura kārtiņas ir mūsdienu starptautiskā politika, ar liekulības, bezatbildības, cinisma, rasisma u. c. diagnozēm sirgstošā sabiedrība, noziedzīga anonimitāte, narkotikas, sekss, nespēja mīlēt utt., u. t. jpr.

Šis ir somu rakstnieka Riku Korhonena (Riku Korhonen, 1972) otrais romāns. 2008. gadā darbs saņēma prestižo Kalevi Jenti balvu, bet 2010. gadā – Eiropas Savienības Literatūras balvu.

Ir tveicīga 2003. gada vasaras nogale. Rietumi ir atbrīvojuši Irāku un apsolījuši vest tās tautu pa demokrātijas un tirgus ekonomikas veselīgo ceļu.

Tālu no šīm cīņām Ziemeļeiropas piekrastes pilsētiņā trīsdesmitgadīgs mākslas zinātnieks Niklass apreibinās ar alkoholu, narkotikām un seksu, domā par politiku un dzīvi, raksta avīžsleju par ASV kā pasaules galveno ārstu un garstāstu par irākiešu kara bāreņa Alī ārstiem no Londonas rehabilitācijas centra, neveiksmīgi cenšas saglābt savas attiecības ar ilggadīgo draudzeni Innu, kura netiek galā ar tēva nāvi.

No somu valodas tulkojusi Maima Grīnberga.

Zigmunda Lapsas dizains.

Grāmata latviešu valodā tulkota ar Eiropas Komisijas programmas Kultūra finansiālu atbalstu.

 

Papildu informācijai:
Aija Rozenšteine, aija@apgadsmansards.lv, mob. 29151217