jaunumi

— Dzejas un mūzikas vakars “Ie domu es”

15/07/2014

16. jūlijā, plkst. 19.00 Jāņa Akuratera muzejā notiks audio vizuāls dzejas vakars.

 

16. jūlijā, plkst. 19.00 Jāņa Akuratera muzejā notiks audio vizuāls dzejas vakars „Ie domu es”, šī pasākuma tēma – domas, patiesības un pārliecības, uz kurām balstam savu dzīvi un cik daudz tās atbilst realitātei? Dzeju lasīs dzejnieki Jānis Vādons, Jānis Tomašs, Santa Purena un Andris Zeibots. Pasākuma otrajā daļā uzstāsies grupa „Nē”. Gaismas instalācijas un pasākuma tēmas autore – LMA studente Ella Mežule.

Jānis Vādons (1979), dzejnieks un tulkotājs, dzimis Kuldīgā, piedalījies Amandas Aizpurietes vadītajā Literārās akadēmijas dzejas meistardarbnīcā. Pirmais dzejoļu krājums „Virve” izdots 2011. gadā. Nupat iznācis dzejnieka otrais krājums „Pagaidām iesāpas elpa”, kura atvēršana noritēja Ojāra Vācieša memoriālajā muzejā. Tieši Vācietis ir viens no dzejniekiem, kura dzeja savulaik visvairāk iespaidojusi Jāņa Vādona poētisko pasauli. Literatūru uztver kā sarunu par būtisko un atzīst, ka lasītājs ir tikpat svarīgs, cik rakstītājs.

Andris Zeibots (1950) dramaturgs, prozaiķis, dzejnieks, aktieris, BB brokastu tekstu sacerētājs, aktīvs Dramaturgu teātra dalībnieks. Dramaturgu teātrī iestudētas sešas Andra Zeibota lugas – “Melanholijas Princese”, “Latviešu Paradīze”, “Muzejs”, “Luīze”, “Kintairas rags” un “Mutabor”. Izdotas prozas grāmatas „Līķu dejas” (2002), „Okeāniskais es” (2013), lugu krājums „Reģenerācijas karnevāls” (2005), dzeju krājumi „Ūdens ķirzaka” (2010) un „Deviņi ķēniņi” (elektroniskā formātā).

Jānis Tomašs (1984) tekstus sacer jau no pamatskolas laikiem, nedaudz vēlāk pievērsies repam, taču Klāva Elsberga dzejas iespaidā savu aicinājumu sajutis tieši literatūras jomā. Publicējies dažādos preses izdevumos, tai skaitā „Kultūras forums”, „Kultūras diena”, portālā satori.lv. Pašlaik strādā pie sava dzejoļu krājuma. Bez dzejas Jāni aizrauj arī BTM velo braukšanas sports, par ko pats saka, ka tas ir tāds labs antidepresants, jo dzeju Jānis spēj rakstīt tikai tad, kad jūtas labi.

Nesen laulības ostā iestūrējusī Santa Purena (1987), dzimusi Talsos kā Santa Skujiņa. Autore 16 gadu vecumā aizsākusi nopietnāku literāro darbību pēc nokļūšanas Daiņa Grīnvalda organizētajā vasaras seminārā “Aicinājums”. Vēlāk piedalījusies arī Jauno Autoru Seminārā un 2004. gadā absolvējusi Literārās akadēmijas Dzejas meistardarbnīcu Amandas Aizpurietes vadībā. Kā brīvprātīgā darbojusies Ventspils alternatīvo koncertu centrā, palīdzot nodrošināt rokfestivālu norisi. Prot nospēlēt trīs akordus un dedzīgi atbalsta Latvijas pagrīdes rokmūzikas kustību. Dzeja publicēta portālā satori.lv, laikraksta „Diena” pielikumā “Kultūras Diena”, žurnālos “Kultūras Forums” un “Karogs”, kā arī Liepājas literārajā izdevumā “Helikons”.

Grupa „Nē” pastāv no 2013.gada, spēlē instrumentāli eksperimentālu mūziku, šobrīd gatavo jaunu materiālu, tāpēc pagaidām koncertē reti. „Mūsu pašmērķis nav spēlēt interesantu mūziku,” stāsta Kārlis no grupas, „drīzāk meklēt jaunus priekšstatus par to, kas ir mūzika un radīt jaunas idejas.”