jaunumi

— RE RE RĪGA! Aicina uz ielu teātra, laikmetīgā cirka un mūzikas svētkiem

06/08/2014

Atklāšanas koncerts trešdien, 6.augustā, plkst. 19:30 Rīgas Kongresu namā.

 

Ar Ņujorkas projekta “TālaMana” koncertuzvedumu trešdien, 6.augustā tiks atklāts „Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsēta” programmā iekļautais ielu mākslas un pasaules mūzikas festivāls RE RE RĪGA!, kurš četras dienas rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvās plašu un daudzveidīgu laikmetīgā cirka, ielu teātra un mūzikas programmu.

Festivāla centrālā norises vieta būs festivāla laukums pie Kongresu nama, kurš festivāla nedēļā mainīs savu ārējo veidolu, pierastajiem pilsētvides objektiem pieņemot neierastāku noformējumu. Festivāla kulminācija būs piektdien un sestdien, kad bez iekštelpu un brīvdabas izrādēm, cirka darbnīcām un meistarklasēm notiks arī ielu izrādes – laukumā pie Laimas pulksteņa un Kaļķu/Vaļņu ielu stūrī. Savukārt kultūras vasarnīcā “Esplanāde 2014” būs mūzikas skatuve.

Latviešu izcelsmes mūziķes Lailas Saliņas (Laila Salins, ASV) kolektīva „TālaMana”  koncertuzvedums „Pa dzintara ceļu…” vieno dažādas etniskās izcelsmes etno un džeza mūziķus. Uzvedums izveidots īpaši šim notikumam un vedīs klausītājus ceļojumā pa senajiem dzintara tirdzniecības ceļiem no Baltijas jūras krastiem, cauri Centrālajai Eiropai uz Vidusjūru, līdz pat senajai Ēģiptei.

Atklāšanas koncerts trešdien, 6.augustā, plkst. 19:30 notiks Rīgas Kongresu namā, bet plkst. 21:00 ar Nīderlandes mākslinieka Brama Grāflanda performanci tiks atklāts festivāla laukums.

Kopumā šogad RE RE RĪGA! dalību jau apstiprinājuši 20 kolektīvi ar 65 māksliniekiem no 12 valstīm. Plānots, ka šogad festivālu apmeklēs divreiz vairāk apmeklētāju nekā pērn, bet jau tagad to var uzskatīt par Baltijā vērienīgāko laikmetīgā cirka un pasaules mūzikas festivālu.

 

RE RE RĪGA! programmā ir visdažādākās mākslas formas – laikmetīgais cirks, mūzika, deju un ielu teātra priekšnesumi. 2014. gadā RE RE RĪGA! notiks jau otro gadu un ir iekļauts oficiālajā „Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsēta” programmā. Festivāls ilgs no 6. līdz 9. augustam, pulcējot vairāk nekā 60 māksliniekus no 12 valstīm.

Sīkāka informācija un festivāla programma: www.rereriga.lv