jaunumi

— Festivāla „Dzejnieka asinis” pasākumi Rīgā

26/08/2014

Pasākumos piedalīsies dzejnieki un mākslinieki no Latvijas, Igaunijas, Krievijas un Somijas.

 

Piektdien, 29.augustā, Rīgā notiks starptautiska dzejas festivāla Dzejnieka asinis pasākumi – plkst. 18:00 dzejas lasījumi, kā arī performances un video filmu demonstrēšana plkst. 21:00 Kaņepes Kultūras centrā.

Dzejas festivāla Dzejnieka asinis pasākumos šoreiz piedalīsies dzejnieki un mākslinieki no Latvijas, Igaunijas, Krievijas un Somijas.

Dzejas lasījumos Kaņepes Kultūras centrā piedalīsies Latvijas dzejnieki – Edvīns Raups, Sergejs Timofejevs, Jānis Rokpelnis, Toms Treibergs, Ivars Šteinbergs, kā arī dzejnieki no ārzemēm – Igors Kotjuhs (Igaunija), Hamdams Zakirovs (Somija/ Uzbekistāna), dzejnieki no Pēterburgas – Nastja Deņisova, Vadims Keiļins, no Maskavas – Andrejs Čerkasovs, Jekaterina Sokolova un Anna Tolkačova.

Ar dzejas un eksperimentālās mūzikas priekšnesumu pasākumu otrajā daļā uzstāsies Latvijas akadēmiskais komponists Platons Buravickis – sadarbībā ar pašmāju dzejnieku Eriku Naivo un dzejnieci un video mākslinieci no Pēterburgas – Nastju Denisovu. Krievu dzejnieks un skaņu mākslinieks Vadims Keiļins piedāvās skatītājiem skaņu mākslas un dzejas performanci. Edgars Rubenis (grupas Mona De Bo dalībnieks) un dzejniece un skaņu māksliniece Jeļena Glazova piedāvās improvizēto skaņu mākslas un dzejas priekšnesumu.

Mediju mākslinieks un dzejnieks Andrejs Čerkasovs (Maskava) prezentēs savus multimediālos darbus. Speciāli festivālam tiks veidoti Pēterburgas dzejnieces Nastjas Deņisovas video darbi. Tiks demonstrēti arī Annas Tolkačovas video dzejoļi.

Īpaši festivāla pasākumam tiek atdzejoti krievu dzejnieku darbi – pie atdzejojumiem ir strādājis Edvīns Raups.

Starptautiskā dzejas festivāla Dzejnieka asinis pasākumi šogad notiek jau otro reizi, pilotpasākumi tika rīkoti 2014. gada maijā Kaņepes Kultūras centrā un bārā Chomsky. Festivāla Dzejnieka asinis pasākumus plānots rīkot vairākkārt gada laikā, kā arī iesaistīt Latvijas un ārzemju dzejniekus un māksliniekus, kuru darbi ir saistīti ar poētisko tekstu.

Pasākumi notiks piektdien, 29.augustā, plkst. 18:00 Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15, Rīgā.

Ieeja pasākumos bez maksas.

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/dzejniekaasinis