jaunumi

— Apgāds “Neputns” izdod Ievas Rupenheites dzejas krājumu “nepāriet”

01/09/2014

Krājumā apkopoti dzejoļi, kas tapuši pēdējo septiņu gadu laikā.

 

nepāriet ir Ievas Rupenheites trešais dzejoļu krājums. Tajā apkopoti dzejoļi, kas tapuši pēdējo septiņu gadu laikā. “Mani dzejas krājumi bijuši diezgan nesteidzīgi – septiņu gadu intervāli ir starp visiem trim izdotajiem,” secina dzejniece.

“Dzejas krājums nepāriet dod iespēju atkal sastapties ar ļoti sievišķīgo, smalko un reizē dzīves reālijām delikāti piesaistīto Ievas Rupenheites dzeju,” stāsta Neputna galvenā redaktore Laima Slava. Krājumam īpašu noskaņu piešķir grafiķa Pauļa Liepas radītais vizuālais noformējums, kas veido interesantu saspēli ar Rupenheites dzeju. “Esmu priecīga par Pauļa Liepas dzejas/mākslas izjūtu, par to, ka joprojām atnāk dzejoļi, tāpēc arī nosaukums – nepāriet. Protams, vienmēr vajag atstāt brīvu telpu arī nosaukumā,” tā Ieva Rupenheite.

Ieva Rupenheite (dz.1969) dzimusi un augusi Rīgā, beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju. Kopš 2002. gada strādā Ventspils muzejā un dzīvo Sārnatē. Pirmais dzejoļu krājums Vajadzīgo pasvītrot (Neputns) iznāk 2001. gadā, savukārt par otro dzejas krājumu Melnas krelles (Neputns, 2007) Rupenheite tika nominēta Dzejas dienu un Literatūras gada balvai.

Mākslinieks: Paulis Liepa

Apjoms: 60 lpp.

Cena Neputna galerijā: 3 Eur

Dzejas krājumu var iegādāties Neputna galerijā Tērbatas ielā 49/51, labākajās Latvijas grāmatnīcās, interneta veikalā www.neputns.lv.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Ventspils Rakstnieku un tulkotāju māja.