jaunumi

— „Dzejas dienas 2014” tiks atklātas Raiņa zīmē

03/09/2014

Festivāls oficiāli sāksies ar "Poētisko velobraucienu"

 

Jau savlaicīgi gatavojoties Raiņa 150. dzimšanas dienai, šī gada festivāls Dzejas dienas tiks atklāts ar virkni dzejniekam kā personībai un viņa daiļradei veltītiem pasākumiem.

Festivāls oficiāli sāksies ar Poētisko velobraucienu, kas 4.septembrī plkst. 19.30 uzsāks ceļu no Latvijas Nacionālās bibliotēkas cauri Vecrīgai uz Rīga 2014 kultūras vasarnīcu Esplanādē. Velobrauciens ir iespēja ikvienam piedalīties Dzejas dienu atklāšanā, apģērbā vai ar aksesuāru palīdzību akcentējot Raiņa personību un kopā ar visiem dodoties velobraucienā no Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas uz Esplanādi, simboliski savienojot Latvijas literatūrai nozīmīgus pilsētas punktus. Brauciena dzinējspēks un kodols būs Latvijas Mākslas akadēmijas un citu kultūras augstskolu studenti. Dalībniekiem nepieciešams vien savs velosipēds, ķivere – drošībai, labs noskaņojums un savs brīvi izvēlēts individuālais Rainiskais kods.

Īpaši sagatavoties Poētiskajam velobraucienam būs iespēja veclaiku peldkostīmu darbnīcā Latvijas Mākslas akadēmijā. Šī darbnīca sniegs iespēju ikvienam ar Modes Talkas meiteņu čaklo roku palīdzību uzšūt savu Raiņa laiku strīpaino peldkostīmu, ar kuru nākamajā dienā doties velobraucienā. Darbnīca būs pieejama Latvijas Mākslas akadēmijas 1. stāva vestibilā dienu agrāk, 3. septembrī no plkst. 13 līdz plkst. 20. Šī darbnīca notiek, pateicoties SIA Bristols ES dāvinātajiem audumiem, taču lūdzam ņemt līdzi savus trikotāžas audumu krājumus, lai pēc iespējas vairāk cilvēku varētu iegūt savā īpašumā savu unikālo šā gada Dzejas dienu peldkostīmu.

Pulcējot vienkopus poētiskā velobrauciena dalībniekus, dzejniekus un interesentus, Rīga 2014  kultūras vasarnīcā Esplanādē 4.septembrī plkst. 20.00 norisināsies Raiņa dzejas lasījumi. Sev tuvākos Raiņa dzejoļus, lugu un runu fragmentus lasīs gan dzejnieki, gan tie, kas vēl mācās. Lasījumus vietām pārtrauks dzejnieka un mūziķa Pētera Dragūna dziesmas ar Raiņa vārdiem. Visu kopā turēs dzejnieks Kārlis Vērdiņš.

Esplanādē – Rīga 2014 kultūras vasarnīcā īsi pirms Raiņa dzejas lasījumiem tiks atklāts arī Dzejas pasts – iespēja draugam, kaimiņam, kolēģim, skolas biedram – ikvienam, kam vēlies, izveidot un nosūtīt Dzejas dienu kartīti, izvēloties sev tuvāko dzejas citātu, kuru būs iespēja stencila tehnikā „uzlikt” uz Dzejas dienu 2014 kartiņas un norādot adresātu un adresi, iemest īpašajā pastkastē. Par Dzejas kartiņas nonākšanu pie adresāta rūpēsies Latvijas pasts un Latvijas pasta īpašais zīmogs. Dzejas pasts būs pieejams Rīga 2014 Vasarnīcā 4., 11. un 15.septembra vakaros Dzejas dienu pasākumu laikā.

 Ar pilnu festivāla Dzejas dienas 2014 programmu iespējams iepazīties festivāla mājaslapā.

Festivāls top sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu, Rīgas domi un nodibinājumu Rīga 2014.