jaunumi

— “Kušš!” Dzejas komiksu izstādes atklāšana

10/09/2014

Šodien, 10. septembrī, plkst. 17.30 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

 

Dzejas dienu ietvaros šodien, 10. septembrī, plkst. 17.30 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tiks atklāta Kušš! Dzejas komiksu izstāde.

Vai tā ir dzeja? Vai tas ir komikss? Pastāv neskaitāmi veidi, kā šīs divas mākslas formas var mijiedarboties – no vizuālās dzejas līdz dzejoļu adaptācijai komiksā un īstiem komiksiem kā dzejoļiem. Jau ASV par jauno mākslas vilni kļuvušie komiksi, un īpaši dzejas komiksi nu sasnieguši arī Latviju. Kā tas izskatās (un lasās!), jūs redzēsiet Latvijas komiksu antoloģijas š! #18 Dzeja izstādē.

Tajā iekļauti Latviešu autoru Anetes Meleces / Ingas Gailes, Annas Vaivares / Semjona Haņina, Dāvja Ozola / Ingmāras Balodes, Ingrīdas Pičukānes / Sergeja Timofejeva, Klāva Lora / Annas Fomas, Lotes Vilmas Vītiņas / Kārļa Vērdiņa, Mārtiņa Zuša / Arvja Vigula, Rūtas Briedes / Jāņa Rokpeļņa  un ārvalstu viesu Aleksandra Rosmana (Alexander Rothman, ASV),  Teo Elsvorta (Theo Ellsworth, ASV), Tīnas Lehikoinenas (Tiina Lehikoinen, Somija) un Tomija Musturi (Tommi Musturi, Somija) darbi.