jaunumi

— Starptautiskā konference “The Changing Baltics: Cultures Within a Culture”

26/09/2014

Konference aicina uz diskusiju par kultūru daudzveidību un tās reprezentācijām literatūrā un literārajā procesā.

 

2014. gada 29. un 30. septembrī, piedaloties pētniekiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, kā arī Vācijas, ASV, Somijas, Slovēnijas un Bulgārijas, notiks 10. starptautiskā Baltijas literatūrzinātnieku konference “The Changing Baltics: Cultures Within a Culture” (“Mainīgā Baltija. Kultūras kultūrā”).

Konference, kas reizi divos gados pārmaiņus notiek katrā no Baltijas valstīm, ir kļuvusi par stabilu tradīciju kopš 1995. gada, un 2014. gadā tā aicina uz diskusiju par kultūru daudzveidību un tās reprezentācijām literatūrā un literārajā procesā. Konferences mērķis ir iepazīstināt ar jaunākajiem pētījumiem Baltijas literatūrzinātnē un aktualizēt plašāku skatījumu, ietverot eiropeisko perspektīvu. Konferenci organizē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts sadarbībā ar Tallinas Universitāti, Underes un Tuglasa Literatūras centru un Lietuvas Literatūras un folkloras institūtu.

Konferences norises vieta būs Eiropas Savienības māja (Aspazijas bulvārī 28), darba valoda – angļu valoda. Konferencei būs iespējams sekot līdzi tiešraidē LU portālā www.lu.lv/tiesraides. Pēc konferences plānota rakstu krājuma publicēšana.

Konferences programma lasāma LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta mājaslapā.