jaunumi

— „Dramaturģijas pamatu īsais kurss”

23/10/2014

Pirmā darbnīca notiks 25. oktobrī.

 

25. oktobrī notiks pirmā rudens „Dramaturģijas pamatu īsā kursa” nodarbība.

Kurss paredzēts ikvienam, neatkarīgi no jebkādām iepriekšējām zināšanām un pieredzes. Aicināti ne tikai topošie lugu un scenāriju autori, bet arī tie, kas vēlas paraudzīties uz teātra un kino norisēm kvalificētāk. Gaidīti tiek arī tie, kuri piekrīt apgalvojumam, ka dramaturģija ir košs dzīves nospiedums, kas uzrāda mūsu pašu dzīvju likumsakarības.

Līdzās teorētisko zināšanu apguvei klausītāji analizēs jau esošus dramaturģijas tekstus, izrādes un filmas. Potenciālie autori apjautīs, kā sperami pirmie soļi savas lugas vai scenārija rakstīšanā. Kursā iekļautas arī praktiskās radošās rakstīšanas nodarbības.

„Šī kursa klausītāji allaž ir neticami raiba kompānija, kas nebeidz pārsteigt un iepriecināt. Cenšoties racionāli apjaust iracionālo, ikviena cilvēka dzīves pieredze ir pamatīga vērtība, ko vienmēr liekam lietā. Tieši tas dara aizraujošas šīs nodarbības arī pasniedzējiem,”- stāsta kursa izveidotājs Lauris Gundars.

Kursu klausītāji tiksies reizi nedēļā piektdienās Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā „Zirgu pasts”. Pirmā nodarbība 25. oktobrī plkst. 18.00. Kursa pasniedzēji – Lauris Gundars un Rasa Bugavičute.

Vairāk informācijas “Darbnīcu” mājas lapā. Jautājumi un pieteikšanās, rakstot uz e-pastu: 11@darbnicas.lv.

„Darbnīcas” atbalsta LR Kultūras ministrija, VKKF un Latvijas Kultūras akadēmija.