
Otrais seanss – trešdien, 26. novembrī pulksten 18:00, to ievada literatūrzinātnieks Raimonds Briedis. Uz ekrāna spridzinošā komplektā apvienoti atraktīvi padomjlaiku un mūsdienu hipsteri – komponists Marģeris Zariņš (Aivara Freimaņa humoristiskajā dokumentālajā spēlē Hepenings ar M.Z. (1987), dzejnieks Imants Ziedonis (Laimas Žurginas dokumentālajā filmā ar paša dzejnieka scenāriju Portrets locījumos (1979) un rakstnieka Māra Bērziņa absurda pasaulē dzimušais literārais personāžs Gūtenmorgens režisores Elīnas Eihmanes īsfilmās (galvenajās lomās – Ģirts Krūmiņš un Kaspars Znotiņš).
Šī ziema ir grāmatu apgāda Mansards jubilejas sezona – pirms desmit gadiem (2004. gada rudenī) apgāds juridiski dibināts, 2005. gada martā iznāca pirmā grāmata – Zigmunda Skujiņa Rakstu pirmais sējums. Jubilejā apgāds Mansards ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu sarūpējis dāvanu lasītājiem – literatūrā un grāmatniecībā balstītu filmu programmu līdz pat pavasarim. Filmu programma tika atklāta 19. novembrī ar režisora Dāvja Sīmaņa intelektuāli poētisko dokumentālo filmu Pēdējā tempļa hronikas (2012).
Filmu programmu veido regulārs seansu cikls katru trešdienu pulksten 18:00 grāmatu un kultūrpreču mājā NicePlace Mansards Krišjāņa Barona ielā 21a (māja pagalmā). Katrā seansā tiks demonstrētas vairākas tematiski vienotas īsmetrāžas filmas, pirms tām – ievadvārdi. Programmas hronoloģiskās robežas – no 20. gs. 50. gadiem līdz mūsdienām, žanriskā daudzveidība – gan ekranizācijas (spēlfilmas un animācija), gan dokumentālās filmas (literātu portreti, dokumentāli apraksti, pētījumi un interpretācijas).
Apgāds Mansards ir viens no straujāk augošajiem apgādiem Latvijā, desmit gadu laikā tas izdevis jau vairāk nekā 300 grāmatu, turklāt pārsvarā tā ir oriģinālliteratūra – latviešu jaunākā dzeja, mūsdienu proza, kultūrvēsturiski nozīmīgi biogrāfiski darbi un klasiķu darbu apkopojumi. Atsevišķa Mansarda sērija veltīta nacionālajai, sociālajai un personību atmiņai, citos izdevumos uzmanība pievērsta mākslai trimdā un Latvijā, kinomākslai (sērija Kino Rakstu bibliotēka) un mūsdienu mūzikas leģendām. Aktuālāko 20. un 21. gadsimta Eiropas dzejā un prozā meistarīgos tulkojumos izceļ daudzu autoru, tostarp Nobela prēmijas laureātu darbi.
Decembrī, ņemot vērā svētku daudzumu kalendārā, paredzēti divi seansi –
10. decembrī programmā režisora Zigurda Vidiņa filmas par Andreju Eglīti un Broņislavu Martuževu, bet 17. decembrī vīri, kuri simbolizē latvisku Latviju, – Jānis Jaunsudrabiņš, Kārlis Skalbe, Edvarts Virza, brāļi Kaudzītes.
Ieeja seansos bez maksas, darbojas kafejnīca, bārs, grāmatu un papīrlietu veikals.
Filmu programmu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Latvijas Nacionālā arhīva Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvs.