jaunumi

— Festivāls „Dzejnieka asinis”

05/12/2014

5. decembrī Kaņepes kultūras centrā notiks kārtējais "Dzejnieka asiņu" pasākums ar latviešu un krievu dzejniekiem.

 

Piektdien, 5.decembrī, Rīgā notiks starptautiska dzejas festivāla “Dzejnieka asinis” pasākumi – plkst. 18:00 dzejas lasījumi un lekcija par mūsdienu dzeju, kā arī performances plkst. 21:00 Kaņepes Kultūras centrā.

Dzejas festivāla “Dzejnieka asinis” pasākumos šoreiz piedalīsies dzejnieki un mākslinieki no Latvijas, Igaunijas un Krievijas.

Dzejas lasījumos Kaņepes Kultūras centrā piedalīsies Latvijas dzejnieki – Kārlis Vērdiņš, Pēteris Draguns, Henriks Eliass Zēgners, Semjons Hanins, Alise Zariņa, Krišjānis Zeļģis, Inga Pizāne, Eriks Naivo, kā arī dzejnieki no ārzemēm – Igors Kotjuhs (Igaunija), Dmitrijs Kuzmins (Krievija/ Latvija), Deniss Larionovs (Klina, Krievija), Timofejs Dunčenko un Asja Engele (Pēterburga). Ar lekciju par mūsdienu dzeju uzstāsies dzejnieks, kritiķis un izdēvējs Dmitrijs Kuzmins – Vavilon.ru dibinātājs, literārā žurnāla “Vozduh” (Maskava, Krievija) un portāla Textonly.ru redaktors, Prinstona universitātes (ASV) viesprofesors (2014.g.),  lekcija būs angļu valodā.

Ar dzejas un eksperimentālās mūzikas priekšnesumu pasākumu otrajā daļā uzstāsies dzejnieks Krišjanis Zeļģis ar eksperimentālās mūzikas projektu DUBNA (Māris Butlers). Latvijas akadēmiskais komponists Platons Buravickis – sadarbībā ar pašmāju audiovizuālo mākslinieci Sabīni Moori. Krievu dzejnieks Timofejs Dunčenko sadarbībā ar Maksimu Šentelevu (apvienības “Bērnu rīts” pārstāvis) piedāvās skatītājiem skaņu mākslas un dzejas performanci.

Īpaši festivāla pasākumam tiek atdzejoti krievu dzejnieku darbi – pie atdzejojumiem ir strādājis Pēteris Draguns.

Starptautiska dzejas festivāla Dzejnieka asinis pasākumi šogad notiek jau trešo reizi, pasākumi tika rīkoti 2014.g. maijā un augustā Kaņepes Kultūras centrā un bārā Chomsky. “Dzejnieka asinis” festivāla pasākumus tiek plānots rīkot vairākkārt gada laikā, kā arī iesaistīt Latvijas un ārzemju dzejniekus un māksliniekus, kuru darbi ir saistīti ar poētisko tekstu.

Pasākumi notiks piektdien, 5.decembrī, plkst. 18:00 Kaņepes Kultūras centrā, Skolas iela 15, Rīgā.

Ieeja pasākumos bez maksas.

Vairāk informācijas festivāla Facebook kontā.