jaunumi

— Žurnāls „Latvju Teksti”

08/12/2014

Iznācis šīgada septītais numurs.

 

Žurnāla “Latvju Teksti” jaunākajā numurā lasāmas intervijas ar spāņu dzejnieku Hosē Luisu Reinu Palasonu un krievu prozaiķi Ļenu Eltangu, ārzemju literatūras tulkojumus pārstāv Haruki Murakami jaunākās latviski tulkotās grāmatas fragments, Josefa Škvorecka romāna fragments, kā arī Nikolas Madžirova un Konstantija Ildefonsa Galčiņska atdzejojumi.

Aivara Neibarta 75. dzimšanas diena pieminēta ar viņa nepublicēto dzejoļu kopu, kā arī laikabiedru atmiņu stāstiem. Publicēta Amandas Aizpurietes, Artūra Lūša un Sandras Vensko dzeja, kā arī Ilzes Lāces-Verhaeghes un Andra Habermaņa proza.

Publicēti arī aktualitātēm veltīti raksti – Jura Kronberga pārdomas par šīgada Nobela prēmijas laureātu Patriku Modjano, Santas Mičules ieskats tekstgrupas “Orbīta” 15 gadu jubilejas izstādē un Viļa Kasima raksts par iespējām publicēt “mazo tautu” literatūras tulkojumus angļu izdevniecībās.

Recenziju sadaļā vērtētas jaunākie Paula Bankovska un Gundegas Repšes romāni, Oļega Ļencoja bilingvālā dzejas grāmata, Jāņa Taurena un Astrīdas Skurbes monogrāfijas, kā arī Džona Banjana un Reičelas Džoisas darbu tulkojumi.

Žurnāla vāku veidojis fotogrāfs Kristaps Kalns.

Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas Domes atbalstam, šogad papildus žurnāla Latvju Teksti sešiem numuriem iznāk arī divi speciālizlaidumi, veltīti Dzejas dienām un Prozas lasījumiem. Žurnālu var iegādāties lielākajās grāmatnīcās un preses kioskos, veikalā-kafejnīcā Upe Vaļņu ielā 26, galerijā Istaba K.Barona ielā 31a, kā arī abonēt Latvijas pastā, abonēšanas centrā Diena un Latvijas Literatūras centra mājas lapā.