jaunumi

— Klajā nāk Ežēna Grīna romāns “Universālā kopiena”

23/12/2014

No franču valodas tulkojusi Vineta Berga.

 

Ežēns Grīns (Eugène Green, 1947) ir franču kinorežisors, dramaturgs un rakstnieks. Viņa pirmais romāns “Atjaunošana” (La Reconstruction, 2008) latviešu valodā iznācis 2012. gadā apgādā “Mansards”. Grīns ir arī pazīstams mūsdienu režisors baroka laika teātrī (dibinājis Théâtre de la Sapience), kā arī kinorežisors. Viņš piedalījies vairākos festivālos un divreiz bijis kinofestivāla “Arsenāls” viesis. Uz Latvijas kino ekrāniem bijusi iespēja redzēt vairākas viņa filmas: “Katru nakti” (Toutes les nuits, 2000), “Dzīvā pasaule” (Le Monde vivant, 2003), “Mākslu tilts” (Le Pont des Arts, 2004), kā arī “Portugāļu mūķene” (La Religieuse portugaise, 2009).

Jaunais ārsts Emīls, pārnācis mājās pēc smagas darba dienas, atklāj, ka viņa sieva Adriēna, neatstādama nekādas norādes, ir aizgājusi. Sapratis, ka Adriēna devusies uz Londonu, Emīls dodas sievai pa pēdām. Turpmākajās piecās dienās pāra ceļš vienam pie otra vairs nepieder viņiem pašiem – to vada gan ceļā sastaptie cilvēki, gan seni pagātnes notikumi, gan arī pa kādam spokam. Pēc grieķu traģēdijas parauga uzbūvētais romāns ieskicē mūsdienu sajaukto, haotisko un steidzīgo pasauli, kurā mieru var rast, klātesot mīlestībai, gaismai un ticībai.

No franču valodas tulkojusi Vineta Berga.

Grāmatas tulkojumu finansējusi Eiropa Komisija programmas “Kultūra” ietvaros, izdošanu līdzfinansējusi Latvijas Republikas Kultūras ministrija.