jaunumi

— Žurnāls “Latvju Teksti” 2015. gadā kļuvis biezāks

19/02/2015

Pieejams arī e-versijā.

 

Literatūras žurnāls “Latvju Teksti” no 2015. gada iznāk 80 lappušu apjomā ar papildinātu literāro tekstu sadaļu. 2015. gada 1. numura seja ir populārā lietuviešu rakstniece Kristina Sabaļauskaite, kura intervijā sarunājas ar Ingmāru Balodi par literatūru un vēsturi, publicēts arī viņas stāsts „Vilnera atgriešanās”. Līdzās Patrika Modjāno pērngad teiktās Nobela prēmijas runas tulkojumam publicējam arī Vinetas Bergas rakstu par Gonkūru prēmiju un Lidijas Salvēras romāna „Nav ko raudāt” fragmentu.

Publicēti arī vairāki oriģinālliteratūras darbi – Prozas lasījumos apbalvotie Svena Kuzmina, Nila Saksa un Paula Bankovska stāsti, kā arī Ronalda Brieža un Eināra Pelša dzejoļi. Līga Ulberte un Jānis Ozoliņš intervijā ar jauno dramaturģi un dzejnieci Agnesi Rutkēviču izvaicā viņu par teātra mākslas noslēpumiem, publicēta arī Agneses jaunāko dzejoļu kopa.

„Latvju Teksti” atskatās uz 2014. gadu latviešu literatūrā – Kārlis Vērdiņš apcer izdotos dzejoļu krājumus, Dainis Leinerts iedziļinājies prozas grāmatās, bet Rita Treija apskata bērnu literatūras izdevumus. Šos rakstus papildina arī recenziju sadaļa, kurā vērtētas 2014. gada nogalē izdotās Latvijas autoru grāmatas – Ingas Gailes „Vai otrā grupa mani dzird?”, Pētera Zirnīša „bez komentāriem”, Aivara Kļavja „11 stāsti par vīriešiem”, Ilzes Spergas „Dzeiveiba”, kā arī Rīgas krievu prozaiķu kopkrājums „Proza”. Anda Baklāne, Aija Fedorova, Eva Eglāja-Kristsone, Deniss Hanovs un Santa Mičule vērtē jaunākos tulkojumus.

No šī gada žurnāls ir pieejams arī e-versijā e-grāmatu vietnē Las.am. Savukārt žurnāla abonentu rīcībā būs individuāls pieejas kods, lai saņemtu e-versiju bez maksas.

Žurnāla drukāto versiju var iegādāties lielākajās grāmatnīcās un preses kioskos, Mansards/Nice Place veikalā Rīgā, K. Barona ielā 21A, veikalā-kafejnīcā Upe Vaļņu ielā 26, galerijā Istaba K.Barona ielā 31a, kā arī abonēt Latvijas pastā, abonēšanas centrā Diena un Latvijas Literatūras centra mājas lapā.