jaunumi

— Annas Vaivares un Zanes Zlemešas izstāde „Noslēpums”

25/02/2015

28. februārī 18.00 Kalnciema kvartālā.

 

28. februārī 18.00 Kalnciema kvartāla galerijā tiks atklāta Annas Vaivares un Zanes Zlemešas izstāde „Noslēpums”, kurā būs apskatāmi oriģināldarbi no grafisko īso stāstu sērijas „mini kuš!” izdevumiem „Peldbaseins” un „Kolekcionārs”. Kopš 2010.gada komiksu žurnāls “kuš!” sērijā „mini kuš!” apkopo latviešu un ārzemju mūsdienu mākslinieku darbus 28. lappušu mazās grāmatās, katru veltot viena autora komiksam.

Autores strādā atsķirīgās tehnikās, taču abu stāstījumam raksturīgi neparasti skatupunkti un empātisks vērīgums. Anna Vaivare „Peldbaseinā” ar enerģiskām un spēcīgām guaša un akvareļu krāsām stāsta par vārdā nenosauktu sievieti, kuras ikdiena paiet strādājot peldbaseinā. Mēs sekojam viņas gaitām un iekšējam monologam – viņa stāsta par saviem pienākumiem un cilvēkiem, kurus diendienā redz, pati paliekot nepamanīta. Zanes Zlemešas „Kolekcionārs” detalizētos zīmējumos stāsta par parastu vīrieti un viņa aizraušanos. No malas nekad nav iespējams pateikt, kurš ir kolekcionārs. Sagadīšanās pēc izrādās, ka šis ir fotogrāfs.

Anna Vaivare ir diplomēta arhitekte un šobrīd strādā Rīgā. Kad nav jādomā par arhitektūras objektiem, viņa zīmē komiksus un ilustrē grāmatas. Annas Vaivares darbi bieži lasāmi komiksu antoloģijā „š!”.

Zane Zlemeša glezno, zīmē, veido grafikas un studē Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas maģistrantūrā. Viņa ir piedalījusies grupu izstādēs Eiropā un Japānā, ieguvusi galvenās balvas KoMASK 2012 zīmēšanas konkursā „Cilvēka figūra” Beļģijā un Latvijas Komiksu konkursā 2014 „Ķermeņa fabrika”.

Izstāde apskatāma no 28.februāra līdz 12.martam, no pirmdienas līdz sestdienai 10.00-22.00 Kalnciema kvartāla galerijā, Kalnciema ielā 35, Rīgā.

Atklāšana: 28.februārī plkst.18.00.

Izstādē būs pieejami arī „mini kuš!”  un citi komiksu žurnāla kuš! izdevumi.

Organizē: Komiksu žurnāls kuš!

Atbalsta: Kalnciema kvartāls, Malduguns. „mini kuš!” izdošanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds