jaunumi

— Igora Šuvajeva grāmatas “Krievijas homo imperii” atvēršana un starpdisciplināri lasījumi

07/04/2015

10. aprīlī plkst. 14.00 LU Humanitāro un sociālo zinātņu pētījumu centrā.

 

2015. gada 10. aprīlī plkst. 14.00 LU Humanitāro un sociālo zinātņu pētījumu centra 1. stāva zālē Kalpaka bulvārī 4 notiks LU Filozofijas un socioloģijas institūta lasījumi Impēriskās vērtības fenomenoloģiskā, psihoanalītiskā, diskursanalītiskā skatījumā un LU profesora filozofa Igora Šuvajeva grāmatas Krievijas homo imperii atvēršana. Interesenti ir aicināti iepazīties arī ar LU Bibliotēkas sagatavotu izstādi Impēriskais cilvēks.

Pasākumā ar lasījumiem uzstāsies Dr. habil. phil. Maija Kūle, Dr. phil. Igors Šuvajevs, Dr. hist. Inese Runce un Dr. art. Nadežda Pazuhina. Priekšlasījumu tematisko loku veidos totalitārisma izpausmju dažādo dimensiju starpdisciplinārs aplūkojums, uzsverot mūsdienu politisko aktualitāšu kontekstu.

Pasākuma turpinājumā notiks grāmatas atvēršana. Ieskatu grāmatas saturā interesentiem atklāj šādi autora vārdi: “Grāmatā tiek aplūkots Krievijas impēriskā cilvēka, politisko un pārvaldības tehnoloģiju un struktūru tapums. Vienlaikus tas ir pētījums par tagadnes vēsturi. Grāmatā skatīti dažādie rasisma paveidi un sociālais teatrālisms.” 

Igors Šuvajevs ir domātājs, kura intelektuālais pienesums ir saistošs ne tikai akadēmiskajai videi, bet Latvijas sabiedrībai kopumā. To apliecina LU Filozofijas un socioloģijas institūtā izdotie autora darbi par psihoanalīzes, politikas un ētikas tēmām, kuri ir starp pieprasītākajiem Institūta izdevumiem.