jaunumi

— Notiks “Kirkegoriskie lasījumi 2015”

29/04/2015

Šī gada 5. maijā plkst. 14.00 LU Bibliotēkā Kalpaka bulv. 4.

 

Šī gada 5. maijā plkst. 14.00 LU Humanitāro un sociālo zinātņu pētījumu centra 1. stāva zālē, Kalpaka bulvārī 4., notiks LU Filozofijas un socioloģijas institūta organizētie “Kirkegoriskie lasījumi 2015”. Interesenti ir aicināti iepazīties arī ar LU Bibliotēkas Kalpaka bulvārī sagatavotu izstādi “Sērena Kirkegora mūsdienīgums”.

Lasījumu ietvaros uzstāsies Dr. phil. prof. Maija Kūle, Dr. phil. prof. Velga Vēvere, Dr. theol. Guntis Kalme, Mg. phil. Igors Gubenko, Mg. phil. Anne Sauka, Dr. phil. Ineta Kivle, Mg. phil. Ansis Zunde, Dr. phil. Andrejs Balodis un Bc. phil. Krišjānis Lācis. Priekšlasījumu tematisko loku veidos Kirkegora filozofijas tēmu aplūkojums no dažādām perspektīvām, pievēršoties vēsturiskajam, reliģiskajam, teoloģiskajam un mūsdienu komunikācijas aspektam.

Šie ir jau 8. “Kirkegoriskie lasījumi”. Ik gadus 5. maijā, Sērena Kirkegora dzimšanas dienā, Institūts aicina pulcēties visus dāņu domātāja filozofijas interesentus. Katram priekšlasījumam ir sava vieta Latvijas filozofiskajā ainavā, – tie rosina Kirkegora darbu lasīšanas kultūras izveidi Latvijas publiskajā telpā un aktualizē vajadzību pēc jaunu tekstu tulkojumiem. Šīs tradīcijas ieviesēja un pasākuma iniciatore ir filozofe profesore Velga Vēvere. Kirkegora ideju pētniecībai autore veltījusi monogrāfiju Sērens Kirkegors: būt un vēstīt (2011) un sastādījusi rakstu krājumus Eksistence un komunikācija (2006) un Kirkegoriskie lasījumi (2014), kurus var iegādāties grāmatu tirdzniecības vietās.

Pasākuma laikā ikviens ir aicināts iepazīties ar LU Bibliotēkas veidotu izstādi “Sērena Kirkegora mūsdienīgums”, kurā apkopoti vairāk nekā 40 darbi, kas aptver Kirkegora sacerējumus latviešu, krievu, angļu un vācu valodās un Kirkegoram veltītās monogrāfijas.

 

Papildu informācija:

LU Filozofijas un socioloģijas institūts
Kalpaka bulv. 4.
www.fsi.lu.lv