punctum

literatūras un filozofijas žurnāls

Ar performanci “Nolāpītais Raiņa halāts” noslēdzas izstāde un simpozijs “Virtuozi”

14/05/2015

 

No 14. līdz 16. maijam RIXC Galerijā, 11. novembra krastmalā 35, norisināsies simpozijs Virtuozi – daudzzinātņu mākslas platforma”, kas atspoguļo trīs svarīgus 2015. gada pavasara notikumus – izstādes “Virtuozi – daudzzinātņu mākslas platforma” noslēgumu, RIXC 15 gadu jubilejas svinības un ikgadējo “Muzeju nakti”. Simpozijs norisinās projekta “Softcontrol” ietvaros, sniedzot iespēju Latvijas publikai bez maksas piedalīties slovēņu mākslinieču Monikas Pocrnijičas un Majas Smrekaras radošajās darbnīcās. Simpozija kulminācija norisināsies “Muzeju naktī”, kad apmeklētājiem būs iespēja vērot audiovizuālo organismu Trihars ar performanci “Nolāpītais Raiņa halāts”.

Simpozijs “Virtuozi” piedāvā daudzveidīgu lekciju un darbnīcu programmu. Galvenās tēmas – skaņas māksla un eksperimenti, alternatīvie pārtikas resursi, kolekciju veidošana un arhivēšana, komunikāciju tehnoloģijas un biomāksla. Simpozijā piedalīsies ne tikai izstādes “Virtuozi – daudzzinātņu mākslas platforma” mākslinieki, bet arī tādi Latvijā pazīstami komponisti kā Voldemārs Johansons un Rolands Kronlaks, kuri stāstīs par datu sonifikāciju mākslā un to manipulāciju mūzikas kompozīcijās.

Slovēņu māksliniece Monika Pocrnijiča savās radošajās darbnīcās (piektdien, 15. maijā 10.00-16.00), parādīs ka jebkurš priekšmets, kurš rada kādu skaņu var būt arī mūzikas instruments. Darbnīcā būs iespējams izgatavot mūzikas instrumentus no visdažādākajiem materiāliem. Dalībnieki tiks iepazīstināti ar elektronikas un lodēšanas pamatiem, Arduino Mini Pro mikrokontrolieri, kā arī to, kā izstrādāt taustiņinstrumentu tipa interfeisu. Sestdien, no plkst. 19.30 līdz 21:00 RIXC Galerijā norisināsies mākslinieces performance, kā arī tiks prezentēti darbnīcu rezultāti.

Tikmēr, Majas Smrekaras YogHurt” darbnīcā (sestdien, 16. maijā 15.00-18.00) dalībniekiem būs iespēja izgatavot jogurtu, kurš ir bagātināts ar ģenētiski modificētiem organismiem, kuru sastāvā ir arī mākslinieces ķermeņa enzīmi. Tā kā pārtikas cenas turpina kāpt produktu daudzuma samazināšanās un iedzīvotāju skaita pieauguma dēļ, māksliniece meklē jaunus risinājumus un alternatīvas ēdiena ražošanai nākotnē.

Simpozija kulminācija gaidāma sestdien, Muzeju nakts ietvaros, kad RIXC Galerijā plkst. 21:00 audiovizuālais organisms “Trihars” ar performanci “Nolāpītais Raiņa halāts”. “Trihars” piedāvās savu interpretāciju par Raiņa un Aspazijas kopdarbību. Performance “Nolāpītais Raiņa halāts” iekļauj haotisku, plūstošu skanējumu ar hipnotizējošu projekciju. Tajā tiek izceltas šķietami ikdienišķās lietas, ar ko saskārās Latvijas leģendārais pāris. “Muzeju naktī” līdz pusnaktij atvērta izstāde Virtuozi – daudzzinātņu mākslas platforma”.

Deatalizēta simpozija programma apskatāma RIXC mājas lapā.

Dalies ar šo rakstu