jaunumi

— „Vai drīkstu jūs lūgt uz deju?”

30/05/2015

Hardija Lediņa dzimšanas dienas pasākums.

 

Hardija Lediņa gada ietvaros Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs un Radio Naba aicina uz Artemija Troicka publisko lekciju par neatkarīgās mūzikas kustību 80. gados, kas notiks 5. jūnijā, pulksten 18.00 mūzikas klubā „NABAKLAB”. Artemijs Troickis darbojas kā mūzikas kritiķis un žurnālists, radio personība un laikmetīgās mākslas kolekcionārs. Lekcija norisināsies Hardija Lediņa dzimšanas dienas pasākuma „Vai drīkstu jūs lūgt uz deju?” ietvaros, pēc tās sekos dažādu grupu uzstāšanās un diskotēka „Intervilnis”, kopīgi sagaidot Lediņa dzimšanas dienu.

Artemijs Troickis par Hardiju Lediņu: „Hardijs Lediņš bija visai unikāls tips. Pirmkārt — mūziķis, otrkārt — intelektuālis, treškārt — konceptuālists, ceturtkārt — Rīgas avangarda scēnas katalizators. Hardija konceptuālai pieejai mūzikā viņa darbības sākumposmā Padomju savienībā nebija analogu — vismaz Maskavā vai Pēterburgā ne. Rīga faktiski kļuva par vienu no ievērojamākajiem elektroniskās mūzikas centriem — par to lielākoties jāpateicas tieši NSRD, “Dzeltenajiem pastniekiem”, Robertam Gobziņam. Lediņš bija apsteidzis savu laiku, vienlaikus paliekot vienaldzīgs pret komerciālajiem panākumiem.”

Savā lekcijā “Baltijas valstu un Krievijas 80. gadu underground mūzikas salīdzinošā analīze” Artemijs Troickis runās par neatkarīgās mūzikas nozīmi sociālpolitisko procesu kontekstā un radošajiem meklējumiem underground kultūrā, kuri noteica kopējo mūzikas virzību šajā laika posmā. Lekcija notiks krievu valodā, ieejas maksa – 4 EUR.

Pēc tās sekos Hardijam Lediņam un NSRD veltīts koncerts, kurā uzstāsies grupas „Dr. Klisicka laboratorija”, „Maukas”, bijusī NSRD dalībniece Inguna Rubene un „Bolderājas Ūdenslīdēji”, savukārt par dejām new wave, minimal synth, post punk un neue deutsche welle noskaņās rūpēsies radio Naba ētera personību vadīta diskotēka „Intervilnis”. Ieeja uz koncerta daļu (no pulksten 20.00) – bez maksas.

Pasākumu organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Radio Naba un Nabaklab. Hardija Lediņa gadu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, ABLV Charitable Foundation un Rīgas Dome.