jaunumi

— Starptautiska zinātniskā konference “Queer Narratives in European Cultures”

16/06/2015

Konference norisināsies 18. jūnijā Rīgā, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, Antonijas ielā 1.

 

Lai LGBT cilvēktiesību aizstāvību pietuvinātu mūsdienu Latvijas akadēmiskajai videi un rosinātu ideju apmaiņu, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts sadarbībā ar apvienību Mozaīka rīko starptautisku konferenci, kurā dažādu valstu pētnieki uzstāsies ar referātiem par LGBT kopienas vēsturi Austrumeiropā un Centrāleiropā, homoerotisma nozīmi Eiropas kultūrā un jaunākajām tendencēm homoerotisma atainojumā mūsdienu kultūrā.

Konferencē tiks nolasīti piecpadsmit referāti, kuru autori ir pētnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kā arī Vācijas, Lielbritānijas, ASV, Polijas, Čehijas un Slovākijas. Šī konference plāno Latvijā aktualizēt geju un lesbiešu studijas, kā arī zilo teorijas (queer theory) atziņas un metodoloģiju, skaidrojot seksualitātes un dzimtes jautājumus Latvijas sabiedrībai. Lielākā daļa konferences referātu dažādā veidā saistīti ar literatūru un literāro kultūru, taču citi skar arī vēsturi, mākslas zinātni un teoloģiju.

Konference notiks 18. jūnijā Rīgā, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, Antonijas ielā 1. Klausītājiem iepriekš obligāti jāreģistrējas, sūtot e-pastu uz adresi queernarratives2015@gmail.com. Konferences programma pieejama LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta mājas lapā (www.lulfmi.lv) un konferences Facebook lapā.

Konferenci atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, AirBaltic, ASV vēstniecība Latvijā, Neiburgs Hotel, NicePlace/Mansards, tipogrāfija McĀbols un Pēteris Viņķelis.

Uzziņas: queernarratives2015@gmail.com