jaunumi

— Septembrī gaidāms laikmetīgās mākslas festivāls „Survival K(n)it 7”

08/07/2015

Festivāls akcentēs „mazo lietu” potenciālu ietekmēt sabiedrībā nozīmīgus procesus.

 

No 4. līdz 20. septembrim jau septīto reizi Rīgā norisināsies vērienīgākais laikmetīgās mākslas notikums Latvijā – laikmetīgās mākslas festivāls Survival K(n)it 7. Festivāla tēma caur vārdu spēli ir ievīta nosaukumā un akcentē ikdienišķu darbību un „mazo lietu” potenciālu ietekmēt sabiedrībā nozīmīgus procesus. Par centrālo norises vietu šogad izvēlēta kādreizējā Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenā ēka Krišjāņa Barona ielā 14.

Vairāki festivāla pasākumi norisināsies arī pilsētvidē, sešpadsmit dienu laikā apmeklētājiem piedāvājot daudzveidīgu kultūras programmu, kas no dažādu radošo jomu un sociālo prakšu skatpunktiem ļaus saskatīt cēloņsakarības starp it kā nesvarīgām ikdienas nodarbēm un globālām izmaiņām. Adīšana kā ikdienišķa nodarbe festivāla tēmas kontekstā simbolizē radošas iniciatīvas, dažādu sabiedrības grupu, privāto un publisko telpu saaudumu, uzsverot socializēšanos un līdzdarbošanos.

Survival K(n)it 7 piedalīsies aptuveni 40 mākslinieki un mākslinieku grupas no Latvijas un ārvalstīm. Festivāla dalībnieku vidū būs mākslinieki no Igaunijas, Pakistānas, ASV, Lietuvas Zviedrijas, Francijas, Dānijas, Turcijas, Somijas, Horvātijas, Vācijas, Bulgārijas, Beļģijas, Ukrainas, Dienvidkorejas, Norvēģijas, kā arī Latvijas – Arturs Bērziņš, Juris Boiko, Liena Bondare, Kristians Brekte, Kristaps Epners, Reinis Hofmanis, Dārta Hofmane, KLĪGA, Hardijs Lediņš, Inga Meldere, Katrīna Neiburga, Ingrīda Pičukāne, Sandra Strēle, Andrejs Strokins, Vladimirs Svetlovs, Ginta Tinte Vasermane, Marta Veinberga, Anna Volkova, Imants Žodžiks.

Survival Kit ir pamanāmākais un starptautiski atzītākais laikmetīgās mākslas festivāls Latvijā, kas radās pirms septiņiem gadiem kā reakcija uz ekonomiskās krīzes radītajām pārmaiņām Latvijā un joprojām rosina sabiedrību reaģēt uz norisēm mūsdienu pasaulē un pārdomāt dažādas izdzīvošanas stratēģijas. Festivāls ik gadu uzrunā un iesaista līdz 15 000 apmeklētāju, pērn apjomīgā izstādē un virknē pasākumu piedalījās aptuveni deviņdesmit dalībnieku no divdesmit piecām pasaules valstīm. Festivālu ik gadu organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs. Survival K(n)it 7 kuratores ir Solvita Krese un Inga Lāce.

Vairāk informācijas festivāla mājaslapā.