jaunumi

— Atklāta Indriķa Ģelža personālizstāde “Divi negaidīti apmeklētāji”

27/07/2015

Projekts veltīts mērogu spēlēm un skulpturālajiem negatīviem.

 

No 31. jūlija līdz 6. septembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā būs skatāma Indriķa Ģelža personālizstāde Divi negaidīti apmeklētāji. Jaunais projekts ir veltīts mērogu spēlēm un skulpturālajiem negatīviem.

Kā galveno izteiksmes līdzekli autors ir izvēlējies video un telpiskas instalācijas, patapinot sirreālismam raksturīgo paradoksālo komunikācijas valodu. Pēdējā laikā mākslinieka fokusā nonākušas arī no tekstilijām izgrieztas formas vai ģipsī veidoti nospiedumu negatīvi, kas nereti ar savu juteklisko plastiku un rotaļīgo izpildījumu iejaucas skaidrajā vēstījumā.

Objektu, subjektu un telpas savstarpējā relativitāte ir tēma, kas nodarbina mākslinieku Indriķi Ģelzi. Viņu interesē cilvēku radniecīgās un reizē oriģinālās uztveres īpatnības, kuras nosaka individuālie raksturi, gaumes, zināšanas un pieredzes, kā rezultātā viena universa ietvaros veidojas miljoniem personīgas pasaules. Mākslinieks asprātīgi, bet vienlaicīgi nopietni cenšas vizualizēt šīs savstarpējās nobīdes, pārklājot vai izgriežot un atkal savienojot atšķirīgās realitātes kopijas.