jaunumi

— Jauna izstāde “Mans video ir neredzams. Juris Boiko”

12/08/2015

Izstādes norises laikā notiks Jurim Boiko veltīti pasākumi.

 

Hardija Lediņa gada un starptautiskā laikmetīgās un videomākslas festivāla Ūdensgabali ietvaros galerijā Noass no 14. augusta līdz 6. septembrim notiks Latvijas Laikmetīgās mākslas centra un kultūras un mākslas projekta Noass organizētā izstāde Mans video ir neredzams. Juris Boiko. Tajā būs skatāmi Hardija Lediņa un viņa līdzgaitnieka Jura Boiko video darbi, kā arī izstādes norises laikā notiks Jurim Boiko veltīti pasākumi.

Izstāde tiks atklāta 13. augustā pulksten 20.00 ar Roberta Gobziņa un grupas Resnie putni uzstāšanos, ko papildinās mākslinieces Lindas Konones video.

Izstāde ir veltīta Hardija Lediņa tuvākajam draugam un radošajam līdzgaitniekam, NSRD dalībniekam Jurim Boiko (1954-2002). Aktualizējot mākslinieka ieguldījumu laikmetīgajā un video mākslā, izstādē Mans video ir neredzams. Juris Boiko tiks eksponēti Jura Boiko un Hardija Lediņa video darbi no topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja kolekcijas, kā arī Noass video arhīva. Izstādes veidotāja ir mākslas zinātniece Māra Žeikare.

Hardija Lediņa gada kuratore Solvita Krese komentē Jura Boiko nozīmi Latvijas laikmetīgajā mākslā: “Viņa vārds noteikti nav tas, kurš plašai sabiedrības daļai, domājot par Latvijas mākslas norisēm, ienāk prātā viens no pirmajiem. Bet pārsteidzoši, cik blīva ir Jura Boiko klātbūtne Latvijas laikmetīgās mākslas procesos. Var tikai apbrīnot viņa radošo diapazonu, ikreiz saminstinoties, kad jāizvēlas kāds apzīmējums viņa darbībai – mākslinieks, kas darbojies ar performancēm, akcijām, video, glezniecību, grafiku un konceptuāliem žestiem, vai arī dzejnieks, mūziķis, kultūras teorētiķis, mākslas izstāžu kurators, videofestivāla Ūdensgabali dibinātājs.”

Izstādes ietvaros 20. augustā pulksten 18.30 Līgas Lindenbaumas vadībā notiks Sarunu darbnīca Nr. 6. Juris Boiko un videomāksla, savukārt 25. augustā pulksten 18.30 Jurim Boiko veltīts lasījums Liānas Langas organizētā lasījumu cikla Četri gadalaiki ietvaros.