jaunumi

— Tuvojas Dzejas dienas 2015

23/08/2015

Programmā iekļauti 36 pasākumi ar pašmāju un ārzemju autoru piedalīšanos.

 

Dzejas dienas 2015 noritēs no 3. līdz 15. septembrim, taču citos Latvijas reģionos uz festivālam veltītiem pasākumiem interesenti tiek gaidīti visu mēnesi. Dzejas dienu programmā šogad iekļauti 36 pasākumi ar pašmāju un ārzemju autoru piedalīšanos. Festivāla moto izvēlēts “Dzeja nemelo!”.

„Dzeja ir laikmeta vēstnesis, tā vienmēr iet laikam pa priekšu un savā ziņā pareģo laiku. Nereti šķiet, ka dzejniekiem ir kāda sestā maņa, kas ļauj sajust lietas asāk un tālāk, nosaukt tās vārdā. Taču vienlaikus viņos ir liela atbildība pret pateikto vārdu,” tā saukļa izvēli skaidro Dzejas dienu 2015 koordinatore Inga Bodnarjuka.

Uzticīgākajiem festivāla sekotājiem daudzu pasākumu formāts jau zināms. Tradicionāli notiks Literārās akadēmijas Dzejas meistardarbnīcas studentu lasījumi, Ceļojums ar dzejniekiem (šoreiz pa Miera ielu), šajā gadā izdoto grāmatu autoru lasījums Atvērt nevar aizvērt, Klasisks dzejas vakars, metafiziskās dzejas lasījumi Vijoļšķūnī, poētiskā orientēšanās spēle, dzejas lasījumi Runā dzejnieks, lasījumi pie Raiņa pieminekļa Esplanādē 11.septembrī u.c.

Dzejas sasaiste ar citām mākslas formām šoreiz būs vērojama dažādos koncertos, uzvedumos un multimediālās performancēs – Sv.Pētera baznīcā skatītājus pulcēs muzikāli poētisks uzvedums Dagdas piecas skiču burtnīcas, gaidāms arī koncerts ar Filipa Glāsa mūziku un amerikāņu autoru dzeju, dzejas izrāde Dīvainie svētki un interneta vietnes dzejasdisks.lv atklāšanas pasākums. Jau no 1.septembra Rīgā, galerijā Centrs būs skatāma izstāde Aspazija/Rainis: dumpiniece/humānists. Turpat 11.septembrī atkal darbosies Dzejas pasts.

Dodot ieskatu pasaules dzejas tendencēs, atkal gaidāms samērā plašs ārvalstu viesu piedāvājums. Latviju festivāla ietvaros šoreiz apmeklēs 26 autori no Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Horvātijas, Vācijas, Somijas, Baltkrievijas un Kazahstānas. Daudzus no tiem spilgti raksturo tieši viņu performatīvā uzstāšanās forma. Laikā no 7. līdz 12.septembrim Rīgā notiks arī starptautiska atdzejas darbnīca, kuras literāros augļus klausītājiem būs iespējams baudīt tās noslēgumā 12. septembrī.

Ar pilnīgāku festivāla Dzejas dienas 2015 programmu iespējams iepazīties mājaslapā.