jaunumi

— K. Zeļļa lekcija „Rasisms Eiropā un Latvijā vēsturiskā perspektīvā”

15/09/2015

Lekcijas tiks publicētas žurnālā "Punctum".

 

17. septembrī plkst. 18.00 Žaņa Lipkes memoriāla telpās notiks vēsturnieka Kaspara Zeļļa lekcija Rasisms Eiropā un Latvijā vēsturiskā perspektīvā. Lekcija turpinās uzsākto ciklu Bīstamie sakari: seno fobiju šodiena Latvijā, kuru ievadīja Olgas Procevskas lekcija par bēgļu metaforām.

Dr. hist. K. Zeļļa priekšlasījums būs veltīts rasisma vēsturei un pastāvēšanai mūsdienu Eiropā tās politiskajos un mediju diskursos, pievēršot uzmanību rasisma ideoloģijas augošajai pievilcībai nestabilajā globālā izaicinājumu telpā.

Lekciju cikls ir paredzēts kā iespēja debatēt par augošo neiecietību un radikālismu Eiropā, arī Latvijas sabiedrībā. Būtisku impulsu cikla idejai sniedza Eiropas Savienības bēgļu krīze, kas izraisīja gan masveida neiecietību Latvijas iedzīvotājos, gan intensīvus centienus solidarizēties ar bēgļiem un tos atbalstīt. Lekciju cikls aicina līdz decembra vidum vairākus sabiedrībā pazīstamus pētniekus kopā ar klausītājiem diskutēt par iespēju krīzes apstākļos saglabāt Eiropas tradicionālās vērtības – iecietību, humānismu un cilvēktiesības visiem.

Diskusiju cikls ir iespējams, pateicoties ASV vēstniecības Latvijā un Konrāda Adenauera fonda atbalstam. Lekciju teksti un kritiska refleksija par to saturu būs pieejama, pateicoties interneta žurnāla Punctum atbalstam. Tiks nodrošināta lekciju tiešraide internetā portālā www.lipke.lv.