jaunumi

— Klajā nāk Toma Treiberga dzejas krājums ”Drudzis”

16/09/2015

Dzejnieks izveidojis dramaturģisku dzejas krājumu, kas piecos posmos piedāvā iepazīties ar cilvēka pārdzīvojumu anatomiju.

 

Dzejnieks Toms Treibergs izveidojis dramaturģisku dzejas krājumu Drudzis (Mansards), kas piecos posmos piedāvā iepazīties ar cilvēka pārdzīvojumu anatomiju. No pirmajiem simptomiem, saasinājuma un drudža, līdz atslābumam un atveseļošanās posmam attēloti emocionāli cilvēka dzīves posmi, 31 dzejolis, ar kuriem iespējams asociēties jebkuram, kas mīlējis.

Toms Treibergs tikko nosvinējis savu 30 gadu dzimšanas dienu. Dzejnieks, žurnālists, aktieris un režisors etīžu teātrī Nerten, kino un teātra kritiķis, kas ar savu personību iepazīstinājis lasītājus pirmajā dzejas krājumā Gaismas apstākļi (Mansards 2012). Par jauno grāmatu Toms Treibergs saka: „Es varētu piekrist, ka Drudzis ir mīlestība. Mēs nevaram izbēgt no tās sajūtas, bet es gribētu, lai tas nebūtu tik vienkārši. Ja teiktu, ka mīlestība sastāv no daudz dažādām lietām, tas būtu plakani sacīts. Vienkārši pasaule mums apkārt ir ļoti interesanta, ja vien ir iespēja tai pieslēgties no citas puses. Ja tev ir iespēja paņemt blašķīti, iesēsties smilgās un skatīties kā garām brauc pasta mašīnas….” Nevienu nemānot ar literārā ”es” tēla meklēšanu, autors atklāj, ka laiks, kad 2013. gadā tapa lielākā daļa dzejoļu, ir pagājis un šobrīd jāizvēlas kļūt par savu darbu advokātu.

Grāmatai Drudzis paredzētas divas atklāšanas. Piektdien, 18. septembrī Liepājā, Totaldobže, Vecā Ostmala 54 plkst. 20.00 autors aicina uz svētkiem reģionālos dzejas cienītājus, pēc tam kopā ar Totaldobže organizējot arī muzikālu notikumu, bet 22. septembrī – otrdien, grāmatas atvēršana tiek organizēta Rīgā, Medicīnas muzejā plkst. 18.00. Grāmata tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.