Survival K(n)it 7 Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā.

jaunumi

— Sāksies trešā “LLMC Vakarskolas” sezona

24/09/2015

Jaunās sezonas pirmā lasīšanas darbnīca veltīta ikdienišķu lietu un darbību radošajam potenciālam.

 

29. septembrī plkst. 18.00 Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā (LLMC) notiks LLMC Vakarskolas trešās sezonas pirmā lasīšanas darbnīca, kas veltīta ikdienišķu lietu un darbību radošajam potenciālam. Tēma izvēlēta, turpinot refleksiju par laikmetīgās mākslas festivāla Survival K(n)it 7 ikdienas horeogrāfijas aktualizāciju, darbnīcu moderēs Ieva Astahovska un Valts Miķelsons. Pasākums notiek bez maksas un pieejams visiem interesentiem.

LLMC Vakarskolas trešo sezonu uzsāks ar pievēršanos nesen noslēgtā laikmetīgās mākslas festivāla Survival K(n)it 7 galvenajai tēmai – radošajam potenciālam, kas slēpjas parastajās ikdienas lietās un darbībās. Franču teorētiķis Mišels de Serto apgalvo, ka pastaigas, lasīšana, ēst gatavošana, dārzkopība, adīšana ne tuvu nav vienveidīgas formas, kurās iesprostots klusējošais sabiedrības vairākums. Viņš meklē ikdienības gramatiku, retoriskās iespējas un izteiksmes personalizāciju, vienlaikus atzīstot, ka pati ikdienības notveršana, definēšana un analīze savā ziņā ir pretrunā ar šo parādību dabu.

Sadzīves priekšmetu – somu, maisiņu un kabatu naratīvo potenciālu un nozīmju nianses savā tekstā apskata Stīvens Konors, uzrādot ikdienas piesaistītību konkrētai valodas videi un tradīcijām. Tikmēr Harija Harutuniana eseja pievēršas idejām par nākotnē, modernitātē balstītu ikdienību 1920-30. gadu japāņu filosofu darbos, rosinot jautājumus par kolektīvisma un individuālisma, globalitātes un lokalitātes attiecībām parasto lietu teoretizēšanā.

Lasīšanas darbnīcas teksti:

  • Michelde Certeau. The Practice of Everyday Life. 1984
  • Steven Connor. Rough Magic: Bags. 2000
  • Harry Harootunian. The Promise of ‘ModernLife’. 2000

Tekstus var saņemt, rakstot uz santa.micule@lcca.lv.

LLMC vakarskolas cikla pamatā ir aktuālu laikmetīgās mākslas norišu iepazīšana, lai stiprinātu kritiskās domāšanas un diskusijas attīstību Latvijas mākslas vidē. Tajā tiek apspriesti dažādi laikmetīgās mākslas jautājumi caur nozīmīgu teorētiķu tekstu lasīšanas pieredzi. Dalība LLMC vakarskolā ir bez maksas, un tajā aicināti apmeklēt esošie un topošie mākslinieki, kritiķi, kuratori, kultūras menedžeri, mākslas un humanitāro zinātņu studenti. Pirms katras lasīšanas darbnīcas dalībnieki aicināti patstāvīgi iepazīties ar konkrētajiem tekstiem, klātienes diskusiju balstot uz šo tekstu lasīšanas pieredzi. Tekstu un kritikas cikla kuratore ir mākslas zinātniece Ieva Astahovska.