jaunumi

— Notiks vieslekcija par kultūras revolūciju mūsdienu Krievijā

09/10/2015

Lekcijā tiks iztirzātas kopš PSRS sabrukuma notiekošās kultūras tēlu transformācijas īpatnības.

 

Otrdien, 13.oktobrī, plkst. 18.00 Latvija Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē (LU SZF) notiks Sanktpēterburgas Valsts universitātes docentes Ludmilas Artamoškinas lekcija Kultūras revolūcija Krievijā vēsturiskās apziņas krīzes situācijā. Lekcijā tiks aplūkots ģeneratīvajā atmiņā iemiesotais kultūras revolūcijas fenomens un iztirzātas kopš Padomju Savienības sabrukuma notiekošās kultūras tēlu transformācijas īpatnības, kā arī paaudžu pašidentifikāciju nosakošie procesi.

Docentei L. Artamoškinai ir doktora grāds filozofijā, un viņas zinātnisko interešu lokā ir filozofijas antropoloģija, vēstures antropoloģija, fenomenoloģija, kultūras pētījumi, reliģijas antropoloģija, biogrāfiskie pētījumi, mutvārdu vēsture, kolektīvā atmiņa, naratīvi un paaudžu pētījumi. Docente L. Artamoškina ir autore daudzām zinātniskajām publikācijām, kas nākušas klajā Krievijā un citās valstīs. Viņa viesojas Latvijā Sanktpēterburgas Valsts universitātes un LU sadarbības līguma ietvaros ar mērķi izzināt Latvijas pieredzi sociālās atmiņas, mutvārdu vēstures un biogrāfisko pētījumu jomā.

Lekcija Kultūras revolūcija Krievijā vēsturiskās apziņas krīzes situācijā notiek politikas zinātnes un komunikācijas zinātnes doktorantu kopsemināra ietvaros. Lekcija notiks 13.oktobrī, plkst. 18.00, LU SZF, Lomonosova ielā 1a, 414.auditorijā, un uz to laipni aicināti ir visi interesenti.