jaunumi

— Gaidāma Mārtiņa Kaprāna lekcija “Atmiņa kā šķelšanās faktors: Ukrainas gadījums”

12/10/2015

Lektors stāstīs par Ukrainas kolektīvo atmiņu un vēstures politiku.

 

15. oktobrī, plkst. 18:00, Žaņa Lipkes memoriālā notiks pazīstamā komunikāciju eksperta Mārtiņa Kaprāna lekcija Atmiņa kā šķelšanās faktors: Ukrainas gadījums. Lekcija turpinās septembrī iesākto lekciju ciklu Bīstamie sakari: seno fobiju šodiena Latvijā.

Šoreiz, jau ceturtajā šī cikla lekcijā, komunikācijas zinātņu doktors, Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Mārtiņš Kaprāns stāstīs par Ukrainas kolektīvo atmiņu un vēstures politiku, pievēršot īpašu uzmanību tam, kādēļ Ukrainā vēstures izpratne ir kļuvusi par nacionālās drošības jautājumu. Tāpat pētnieks aicinās klausītājus uz diskusiju par to, ko mēs, Latvijas iedzīvotāji, varam mācīties no Ukrainas gadījuma.

Līdz šim ciklā Bīstamie sakari: seno fobiju šodiena Latvijā notikušas jau trīs lekcijas: Olgas Procevskas lekcija par bēgļu metaforām, Kaspara Zeļļa lekcija, veltīta rasisma vēsturei, un Valda Tēraudkalna lekcija par islamofobiju.

Lekciju cikls ir paredzēts kā iespēja debatēt par augošo neiecietību un radikālismu Eiropā, arī Latvijas sabiedrībā. Būtisku impulsu cikla idejai sniedza Eiropas Savienības bēgļu krīze, kas izraisīja gan masveida neiecietību Latvijas iedzīvotājos, gan intensīvus centienus solidarizēties ar bēgļiem un tos atbalstīt. Lekciju cikls aicina līdz decembra vidum vairākus sabiedrībā pazīstamus pētniekus kopā ar klausītājiem diskutēt par iespēju krīzes apstākļos saglabāt Eiropas tradicionālās vērtības – iecietību, humānismu un cilvēktiesības visiem. Diskusiju cikls ir iespējams pateicoties ASV vēstniecības Latvijā un Konrāda Adenauera fonda atbalstam. Lekciju teksti un kritiska refleksija par to saturu būs pieejama, pateicoties Interneta žurnāla punctum.lv atbalstam. Tiks nodrošināta lekciju tiešraide internetā portālā www.lipke.lv.