jaunumi

— Latvija piedalās Frankfurtes grāmatu mesē ar nacionālo stendu

14/10/2015

Šogad stendu papildina multimediāla ekspozīcija "RAIŅA T ELPA. Plašums. Dziļums. Bezgalība".

 

Šogad no 14. līdz 18. oktobrim Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju, Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju, Latvijas Literatūras centru, Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociāciju un Latvijas Grāmatnieku ģildi organizē Latvijas nacionālo stendu starptautiskajā izstādē Frankfurt Book Fair 2015

Latvijas stendā tiks pārstāvēti 18 uzņēmēji un biedrības – Latvijas Grāmatizdevēju asociācija, Latvijas Grāmatnieku ģilde, Latvijas Literatūras centrs, Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācija, izdevēji Lauku Avīze, Zvaigzne ABC, Mansards, Jumava, Pētergailis, Liels un mazs, Neputns, Valters un Rapa, poligrāfijas uzņēmumi PNB Print, Poligrāfijas grupa Mūkusala, Veiters korporācija, Lapa, kā arī Latvijas Grāmatu izstādes pārstāvji BT1.

Arī šogad Latvijas stenda temats ir Latviandiamonds, lai rosinātu tā apmeklētājus aizdomāties par literatūras darbiem kā dimantiem, kas lielai daļai pasaules lasītāju vēl jāatklāj. Taču šogad stendu papildina multimediāla ekspozīcija RAIŅA T ELPA. Plašums. Dziļums. Bezgalība, kas šā gada martā tika atklāta Jūrmalas pilsētas muzejā, tādējādi arī starptautiskajai publikai akcentējot Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadu. Darbu RAIŅA T ELPA. Plašums. Dziļums. Bezgalība vairāku gadu garumā veidojuši mākslinieks Ivars Mailītis, projekta autors un vadītājs, arhitekts Matīss Mailītis, Raiņa un Aspazijas vasarnīcas projekta koncepcijas autors, režisors Viktors Jansons, kā arī Raiņa un Aspazijas vasarnīcas vadītāja, projekta konsultante Astrīda Cīrule. Telpā, kas aplūkojama Frankfurtē, būs dzirdami Raiņa darbu atdzejojumi angļu valodā (atdzejojuši Ieva Lešinska, lasa Džeids Vils).

Latvijas stendā apmeklētājiem īpaši tiks izcelti Latvijas autoru darbi, kas tulkoti svešvalodās, kā arī Latvijā par labākajām atzītās grāmatu mākslas konkursa Zelta ābele 2014 grāmatas, Latvijas literatūras gada balvas 2014 laureātu grāmatas, kā arī Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu ieguvušās bērnu literatūras grāmatas. Nacionālā stenda atvēršanā piedalīsies arī Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma.

Frankfurtes grāmatu tirgus laikā notiks Baltijas valstu darba grupas tikšanās ar Londonas grāmatu tirgus pārstāvjiem, lai plānotu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstu dalību Londonas grāmatu tirgū viesu valsts statusā 2018. gadā. Savukārt 17. oktobrī notiks Starptautiskās Jauniešu bibliotēkas rīkots pasākums Padomju pagātne Baltijas valstu bērnu literatūrā, kurā diskutēs par Baltijas valstu mūsdienu bērnu literatūras tendencēm padomju pagātnes notikumu atainojumā. Sarīkojumā piedalīsies arī pārstāve no Latvijas – literatūrzinātniece un kritiķe, interneta žurnāla satori.lv redaktore Dace Bargā.