jaunumi

— Iznācis vizuālo mākslu žurnāla “Studija” 104. numurs

02/11/2015

Numurā lasāma saruna ar mākslinieku Gļebu Panteļejevu un dokumentālo filmu režisoru Vitāliju Manski.

 

Numurā lasāma saruna ar mākslinieku Gļebu Panteļejevu un dokumentālo filmu režisoru Vitāliju Manski, intervija ar vienu no Austrālijas ievērojamākajiem māksliniekiem Imantu Tilleru, izstādes Datu sanesas kuratora, viena no 50 pasaules interesantākajiem nākotnes veidotājiem Ļeva Manoviča raksts par to, ko īsti nozīmē reprezentēt kultūru ar datu palīdzību u. c.

Pauls Bankovskis numurā raksta par Nikolaja Rēriha ierosināto Miera paktu jeb Pax Cultura, par kuru Rērihs sācis runāt 1929. gadā. „Ir jānovērš pēdējā kara zvērību atkārtošanās, kad tika sagrautas tik lielā skaitā baznīcas, muzeji, grāmatu glabātavas un citi dārgumi, cilvēces ģēnija darbi,” rakstīja Rērihs. Pakta neatņemama sastāvdaļa bija paša Rēriha radītais Miera karogs, ar kuru būtu jāapzīmē aizsargājamās kultūras vērtības.

Rubrikā Teorija lasiet Aināra Kamoliņa rakstu par mākslas un zinātnes simbiozi, kā arī Mārtiņa Buclera rakstu par zinātni un fotogrāfiju.

Numura Pērle šoreiz Kārļa Zemdega Sējējs. “Loģiski būtu, ka no Kārļa Zemdegas (dz. Baumanis, 1894–1963) atstātā bagātā mākslinieciskā mantojuma Raiņa un Aspazijas jubilejas gadā atkal spodrinātu tās pērles, kurās tēlnieks akmenī materializējis Raiņa garu. (..) Taču domas atkal un atkal atgriežas pie Rūjienas Sējēja (1939) kā Kārļa Zemdegas ētiskās stājas un profesionālās izteiksmes augstas raudzes savveida sakausējuma,” raksta Ingrīda Burāne.

Rubrikā Viedokļi Maija Demitere, Andris Vītoliņš un Artis Svece par Laikmetīgās mākslas pastaigu Liepājā.

Numurā vēl recenzijas, apskati par izstādēm, notikumiem Latvijā un pasaulē, grāmatas no LNB mākslas lasītavas u. c.