jaunumi

— Hardija Lediņa izstādes ietvaros notiks Sabīnes Moores performanču cikls „Trīs pamatkrāsas”

01/12/2015

Performancēs autore reflektēs par trim fundamentālām jomām - bērnību, folkloru un zemi.

 

Trīs ceturtdienas, 3., 10., 17. decembrī, plkst. 19.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Sabīnes Moores audiovizuālo performanču cikls Trīs pamatkrāsas. To laikā S. Moore reflektēs par trim fundamentālām jomām – bērnību, folkloru un zemi, kas sasaucas ar izvēlētajām performanču norises vietām bibliotēkā. Cikls risinās izstādes Lediņš. Starp to un kaut ko citu ietvaros, kur Sabīne Moore pārstāv jauno mākslinieku paaudzi, kuru darbības sfēra ir radniecīga Hardija Lediņa radošajam rokrakstam.

Performancēs S. Moore izmantots trīs pamatkrāsām – dzeltens, zils, sarkans – atbilstošas skaņas frekvences, ko papildinās eksperimentāli skaņdarbi un skaņa, kas rodas, griežot savu siluetu papīrā. Ēna un siluets kopā ar skaņu ierakstu kļūs par performances liecību izstādē.

Performanču norise:

3. decembrī Dzeltens, LNB 5. stāvs, Latviešu folkloras krātuve, Letonikas un Baltijas centrs, Izstāžu zāle.
10. decembrī Zils, LNB 6. stāvs, Karšu un iespieddarbu lasītavas.
17. decembrī Sarkans, LNB 7. stāvs, Bērnu literatūras centrs.

Sabīne Moore (1990) savos audiovizuālajos darbos apvieno vizuālus iespaidus un to pārnesi skaņu vidē, iepriekš tapušu materiālu ar nejaušiem trokšņiem. Lai gan nozīmīgākā mākslinieces darbības joma ir performances, arī to dokumentācijas, izstādītas telpiskās kolāžās, iegūst autonomu skaņu instalāciju formu.

Izstādi Lediņš. Starp to un kaut ko citu rīko Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, izstādes kuratore ir Līga Lindenbauma. Izstāde un tās paralēlā programma notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, ABLV Charitable foundation, ES programmas Radošā Eiropa un LR Kultūras ministrijas atbalstu.

Aicinām apmeklēt izstādi Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāva izstāžu zālēs līdz 30. decembrim. Izstādes darba laiks: no otrdienas līdz piektdienai 12:00-19:00; sestdienās, svētdienās 11:00-17:00. Pirmdienās izstāde slēgta.