raksti

— Aicinājums ieguldīt “Punctum” attīstībā

Punctum

04/12/2015

"Punctum" ir jaunrades un diskusiju platforma, kas veicina radošo un kritisko domāšanu. Bez šīs platformas dzīve literatūrā un filosofijā būtu krietni tuksnesīgāka.

 

„Punctum” ir interneta žurnāls, kas veltīts literatūras un filosofijas aktualitātēm, vēsturei un savstarpējam dialogam. Kopš savas darbības sākuma – 2014. gada pavasara – žurnālā publicēti aptuveni 300 teksti, kurus veidojuši virkne pašmāju rakstnieku, kritiķu, tulkotāju, filosofu un citu humanitāro zinātņu pētnieku. „Punctum” aktīvi un analītiski sekojis līdzi literatūras un filosofijas notikumiem, kļūstot par kvalitatīvāko šo nozaru informācijas avotu interneta vidē. Tāpat žurnāls pievērsis uzmanību arī norisēm mākslā un sabiedrībā.

Kopumā ņemot, „Punctum” ir jaunrades un diskusiju platforma, kas veicina radošo un kritisko domāšanu. Bez šīs platformas dzīve literatūrā un filosofijā būtu krietni tuksnesīgāka.

„Punctum” šobrīd ir vienīgais internetā pieejamais latviešu medijs, kura galvenās interešu jomas ir tieši literatūra un filosofija. Žurnāla veidotāji īpaši lepojas ar bagātīgo rakstu, eseju un literatūrkritikas klāstu, kā arī ar daudzajiem ārzemju literatūras un teorijas tulkojumiem. „Punctum” arhīvā lasāmi tādi klasiķi kā Džūdita Batlere, Džeimss Boldvins, Žaks Deridā, Boriss Groiss, Reimonds Kārvers, Henrijs Millers, Žans Pols Sartrs, Jaroslavs Seiferts u. c.

Lai žurnāla darbību padarītu vēl intensīvāku, „Punctum” piedalās arī intelektuālu notikumu radīšanā, sadarbojoties ar tādām institūcijām kā Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Universitāte, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, Žaņa Lipkes memoriāls u.c. Kopā ar LNB novembra sākumā tiks rīkota franču literatūrteorētiķa Rolāna Barta simtgadei veltīti lasījumi. Tomēr tas šogad nav vienīgais „Punctum” organizētais pasākums – festivālā „Dzejas dienas” jau notika literāri un filosofiski lasījumi, gaidāma dalība arī „Prozas lasījumos”. Savukārt sadarbībā ar LLMC „Punctum” šogad rīko trīs diskusijas par mākslas un filosofijas attiecībām.

Žurnāla redakcijā strādā dzejnieks un kritiķis Artis Ostups, rakstniece Laura Brokāne un filosofs Igors Gubenko. „Punctum” ir sabiedriskā labuma organizācijas „Filozofijas atbalsta fonds Latvijā” projekts, kura galvenais finanšu avots ir Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Ja jums patīk tas, ko dara „Punctum”, tad apsveriet iespēju ziedot žurnāla tālākai attīstībai. Gribam palielināt apgriezienus!

Saņēmējs: Nodibinājums „Filozofijas atbalsta fonds Latvijā”

Reģistrācijas Nr.: 40008074474

Bankas konta Nr.: LV34HABA0551004656666

Pārskaitījuma mērķis: Mērķziedojums žurnālam „Punctum”