jaunumi

— Izdots Raiņa dzejas krājums ar latviešu mākslinieku ilustrācijām

11/12/2015

Grāmatas atvēršanā 17. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Mākslas telpā norisināsies publiska diskusija "Rainis un Aspazija mūsu domās un darbos", kurā izvērtēs Raiņa un Aspazijas jubilejas gadu.

 

Raiņa un Aspazijas jubilejas gada izskaņā interneta žurnāls Satori.lv sadarbībā ar fondu Mākslai vajag telpu laiž klajā grāmatu Rainis. Cilvēks, kuras veidošanā piedalījušies desmit latviešu mākslinieki. Ikviens interesents aicināts uz grāmatas atvēršanas svētkiem 17. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Mākslas telpā. Pasākumā norisināsies publiska diskusija Rainis un Aspazija mūsu domās un darbos, kurā izvērtēs Raiņa un Aspazijas jubilejas gadu.

Biedrība “Ascendum” izdod jau ceturto grāmatu sērijā Satori bibliotēka, kas šogad tapusi sadarbībā ar fondu Mākslai vajag telpu. Jaunajā grāmatā desmit latviešu mākslinieki – KristiansBrekte, Anda Lāce, Paula Zariņa, Reinis Liepa, Krista Dzudzilo, Reinis Dzudzilo, Krišs Salmanis, Kaspars Groševs, Māra Brīvere un Anete Melece – ilustrējuši Raiņa dzejoļus. Dzejoļi papildināti ar mākslas zinātņu doktores, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētās profesores Zanes Šiliņas zinātniskajiem komentāriem, kuros ietverts katra Raiņa dzejoļa tapšanas laiks un vieta, kā arī īsi analizēts darba vēstījums un konteksts. Grāmatas dizaina autors ir mākslinieks Kārlis Dovnorovičs.

“Grāmatas Rainis. Cilvēks koncepcijas pamatā ir latviešu literatūrā joprojām neiedzīvojies vēstījuma žanrs – grafiskā novele jeb komikss. Atlasītie teksti ir filozofiski un vienlaikus abstrakti, tajos tikpat kā nav vizuālu tēlu un darbības, tāpēc ilustrāciju autoriem nācās atteikties no vieglākā ceļa – tieša pārnesuma, tā vietā rodot jaunu, tekstu papildinošu, nevis ilustrējošu pieeju,” par grāmatu stāsta interneta žurnāla Satori.lv galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins.

Grāmatas Rainis. Cilvēks atvēršanas pasākumā, kas notiks 17. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Mākslas telpā, norisināsies publiska diskusija par Raiņa un Aspazijas jubilejas gadu Rainis un Aspazija mūsu domās un darbos, kurā piedalīsies teātra režisore Māra Ķimele, publiciste Anete Konste, Raiņa un Aspazijas jubilejas gada kuratore Sigita Kušnere, rakstnieks un žurnālists, arī Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze, literatūrzinātnieks Raimonds Briedis un vēsturnieks Gustavs Strenga. Diskusijā plānots atskatīties uz Raiņa un Aspazijas jubilejas gada notikumiem, tosapspriest un novērtēt rezultātus. Pasākumu ikviens interesants aicināts apmeklēt bez maksas.